30 / 06 / 2022

Jet Fadıl mağdurları nasıl kandırıldıklarını anlattı!

Jet Fadıl mağdurları nasıl kandırıldıklarını anlattı!

"Jet Fadıl" lakaplı Fadıl Akgündüz ve akrabalarının, Caprice Gold ve Maldivler projelerinde devre mülk satışı yaparak vatandaşları dolandırdığı iddiasıyla yargılandığı davada mağdurlar siyasileri suçladı...“Jet Fadıl” lakaplı Fadıl Akgündüz ve akrabalarının, Caprice Gold ve Malpler projelerinde devre mülk satışı yaparak vatandaşları dolandırdığı iddiası ile yargılandıkları davanın 18. celsesi dün görüldü. Şikâyetçiler arasındaki Harun Acar,"Dönemin milletvekilleri, belediye başkanı, kaymakamı Fadıl Akgündüz’ün yanındaydı. Akgündüz’ün bu isimleri yanına çekmesi bu mağduriyete neden oldu" dedi.

Cumhuriyet'ten Seyhan Avşar'ın haberine gör; Mağdur Semiha Şimşek, "Eşimin bu işe girmesine Cübbeli Ahmet Hoca (Ahmet Mahmut Ünlü) vesile oldu" diye konuştu. Mağdur Rahmi Özaydın ise beyanında “Dini duygularımızın sömürülmesi neticesinde bu alışverişi gerçekleştirdik. Dönemin bürokratlarının ve ünlü isimlerinin Fadıl Akgündüz’ün yanında yer alması bize güven telkin etmişti" dedi. 

Cübbeli’ye şantaj

Fadıl Akgündüz’den şikâyetçi olan 110 kişinin avukatı Yaşar Metehanoğlu da, Ahmet Mahmut Ünlü’nün, Didim Capris otelde kaldığı dönemde özel hayatına ilişkin görüntülerinin çekilerek Ahmet Mahmut Ünlü’ye yakın olan mağdurların Akgündüz hakkında şikâyetçi olmaması için şantaj yapıldığını iddia etti. Avukat Metehanoğlu, Ünlü’ye ait olduğunu öne sürdüğü görüntüleri de mahkemeye sundu. Fakat mahkeme CD’yi kabul etmedi.

Mahkeme heyeti, duruşmayı erteledi.

 

Fadıl Akgündüz'ün nitelikli dolandırıcılık davasında 30 şikayet!