19 / 08 / 2022

Çiftçilere TMO'dan müjde! Buğday alım fiyatı 400, arpa alım fiyatı 200 TL arttı! 30 Haziran 2022 fiyat listesi

Çiftçilere TMO'dan müjde! Buğday alım fiyatı 400, arpa alım fiyatı 200 TL arttı! 30 Haziran 2022 fiyat listesi

Toprak Mahsulleri Ofisi, hububat alım fiyatlarını artırdı. Peki buğday ve arpa alım fiyatı kaç lira oldu? İşte 30 Haziran 2022 fiyat listesi...Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Twitter hesabından milyonlarca çiftçiyi ilgilendiren bir son dakika gelişmesini paylaştı. Toprak Mahsulleri Ofisi, hububat alım fiyatlarını artırdı. 

Çiftçilere TMO dan müjde! Buğday alım fiyatı 400, arpa alım fiyatı 200 TL arttı! 30 Haziran 2022 fiyat listesi 

Vahit Kirişci, Twitter'dan gerçekleştirdiği açıklamada, Türkiye'de mayıs ortasında yerel olarak başlayan hasadın, bugün itibarıyla yüzde 20'ler seviyesine ulaştığını aktardı. 

Hasadın, yağış rejimindeki kaymalar sebebiyle birçok bölgede normaline göre yaklaşık 2-3 hafta ötelendiğinin altını çizen Kirişci, hasat edilen ürünlerin büyük bir kısmının hala üreticide bulunduğuna ve ticarete konu edilmediğine dikkat çekti. 

Kirişci, Bakanlık ve TMO tarafından iç ve dış piyasadaki gelişmelerin yakından takip edildiğine vurgu yaptı ve Toprak Mahsulleri Ofisi tarafından buğday ve arpada alım fiyatlarının artırıldığını açıkladı. 

Peki buğday ve arpa alım fiyatı kaç lira oldu? İşte 30 Haziran 2022 fiyat listesi...Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.