19 / 08 / 2022

Çiftçilerin beklediği alım fiyatı TBMM'de açıklandı: Geçen senenin en az 3 katı 12 lira olmalı

Çiftçilerin beklediği alım fiyatı TBMM'de açıklandı: Geçen senenin en az 3 katı 12 lira olmalı

Türkiye'de 1 milyon aile çay tarımından geçiniyor. Artvin, Rize, Trabzon’da 200 bin 781 hektar alanda çay üretimi yapılıyor. Çiftçiler bu sene yaş çay fiyatının en az 9 lira olmasını bekliyor. Geçen yıl fiyat destekleme ödemesiyle birlikte 4 lira olmuştu."ÇAY FİYATI 9 LİRADAN AŞAĞI OLMASIN"

Çay ile ilgili belirsizliğin devam ettiğini belirten Bayraktutan, “Çay fabrikalarında çalışan işçiler kadro istiyorlar. Çayın bütün bileşenleri ile ilgili problem var… Kapalı kapılar ardında çay fabrikalarını ihya edecek olan bir Çay Kanunu Teklifi hazırlanmasına ilişkin karanlık dehlizlerde bir hazırlık yapılıyor, duyumlar geliyor. Sakın böyle bir şey yapmayın. Yapmanız gereken; çay bileşenlerini bir masa ortasına alın, çay fiyatını açıklayın; 9 liradan aşağı olmasın." dedi.

 Çiftçiler dikkat! Son dakika buğday fiyatları açıklandı! İşte 10 Mayıs 2022 arpa, buğday, mısır fiyat listesi

Çiftçiye en lazım olduğu zamanda gübre yasağı! Artık verilmeyecek

Çiftçilere ücretsiz dağıtım başladı! 15 ayrı başvuru merkezi oluşturuldu

 Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.