18 / 08 / 2022

Çiftçilerin buğday alımları için istediği fiyat belli oldu! İşte en yüksek buğdayın kilogram fiyatı

Çiftçilerin buğday alımları için istediği fiyat belli oldu! İşte en yüksek buğdayın kilogram fiyatı

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü üzerinden 4 gün geçmesine rağmen, buğday alım fiyatları henüz açıklanmadı. Üreticiler buğday alım fiyatlarının TMO tarafından kaç liradan açıklanacağını merak ediyor. Edirne Ticaret Borsa'sında işlem gören buğdayda en yüksek fiyat belli oldu."SIFIR GÜMRÜKLÜ İTHALAT ÇİFTÇİNİN ÜRETİM YAPMASINI ENGELLİYOR"

Üretim planlaması olmadığı için çiftçi ne ekeceğini şaşırmış durumda. Tam hasat döneminde fiyat açıklanacağı sırada ‘sıfır gümrüklü ithalatın’ önünün açılması korkusu çiftçinin üretim yapmasını engelliyor. Üretilen ürünün alım garantisi yok. Üretim planı olmadığı için çiftçi hangi ürünü ekeceğini bilemiyor.

Resmi rakamlara göre yüzde 70'e dayanan enflasyon ortamında tüketicinin sağlıklı gıdaya yeterli para ayıramaması sahte ya da hileli gıdaların alabildiğine yayılmasına yol açıyor.

Çiftçilerin buğday alımları için istediği fiyat belli oldu! İşte en yüksek buğdayın kilogram fiyatıSorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.