02 / 07 / 2022

Çiftçilerin merak ettiği buğday alım fiyatları sızdı! TMO iki yeni ihale açtı bakın kaç lira ödeyecek?

Çiftçilerin merak ettiği buğday alım fiyatları sızdı! TMO iki yeni ihale açtı bakın kaç lira ödeyecek?

TMO, buğdayın henüz taban fiyatını açıklamadı ve tonunu 447 dolardan 480 bin ton buğday ithal etti. TMO, şimdi de 26 Mayıs'ta 325 bin ton mısır ithal edeceğini duyurdu. Peki TMO, 2022 buğday alım taban fiyatlarını kaç liradan açıklayacak? İşte detaylar...Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) 17 Mayıs-10 Ağustos 2022 tarihleri arasında 480 bin tonluk buğday ithalatı yapacak. Çiftçiler bu sene 2022 hasat yılında buğdayın taban fiyatının TMO tarafından kaç lira açıklanacağını merak ediyor. Tarımda üretici, kazanamadığı için hızla tarımdan uzaklaşıyor.

10 güne kadar  Adana  çiftçisi buğday hasadına başlayacak. Ancak taban fiyatı ne olacak bilinmiyor. Çünkü fiyat açıklanmıyor. Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) bir an önce hububat alım fiyatını açıklaması bekleniyor.

 Çiftçinin TMO’nun hububat alım fiyatı ile ilgili beklentisi belli oldu. Buğday üretiminde en önemli girdi kalemi olan mazot fiyatları uçtu, gübre fiyatları da oldukça yüksek seviyelerde geziyor. 

Çiftçilerin merak ettiği buğday alım fiyatları sızdı! TMO iki yeni ihale açtı bakın kaç lira ödeyecek?Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.