Çimsa, Sançim Bilecik Çimento'yu aldı!

Çimsa, Sançim Bilecik Çimento'yu aldı! Çimsa, Sançim Bilecik Çimento'yu aldı!

Çimsa Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından bugün Kamu Aydınlatma Platformu'nda yapılan yazılı açıklamaya göre Çimsa Çimento, SANÇİM Bilecik Çimento Madencilik Beton hisselerini aldı...
Çimsa, Sançim Bilecik Çimento hisselerinin alımına ilişkin hisse alım ve satım sözleşmesi imzaladığını duyurdu. 


Çimsa Çimento Sanayi ve Ticaret AŞ'nin, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayınlanan açıklamasında, Sançim Bilecik Çimento Madencilik Beton Sanayi ve Ticaret AŞ'nin sermayesinin yüzde 100'ünü temsil eden ve toplam nominal değeri 87.500.000,00 TL olan hisselerin tamamının, AUNDE Teknik Tekstil Sanayi ve Ticaret AŞ, ENA Tekstil Sanayi ve Ticaret AŞ, Celal Sönmez, Ali Cem Sönmez, Osman Sönmez, Cemil Sönmez, Ali Hazır ve Mehmet Hazır'dan satın alınması konusunda, bugün, "Hisse Alım ve Satım Sözleşmesi" imzalandığı belirtildi. 


Açıklamada, şunlar kaydedildi: 


"Sözleşme uyarınca Sançim Bilecik Çimento Madencilik Beton Sanayi ve Ticaret AŞ'nin yüzde 100 oranındaki hisselerinin devir bedeli, düzeltmeler hariç olmak üzere 220.710.000 Amerikan Doları'dır. Hisselerin devri ve hisse devir bedelinin ödenmesi, Rekabet Kurulu'nun izninin alınmasından ve hisse devir sözleşmesinde öngörülen diğer işlemlerin yerine getirilmesinden sonra kapanışta gerçekleştirilecektir." 


Dünya