06 / 07 / 2022

Çorum'da toprak kayması nedeniyle binalar tahliye edildi!

Çorum'da toprak kayması nedeniyle binalar tahliye edildi!

Çorum'da toprak kayması nedeniyle 3 bina tedbir amaçlı tahliye edildi ve bölgede inceleme başlatıldı.Çorum Akkent Mahallesi'ndeki 3 binanın önünde toprak kayması meydana geldi. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Çorum Belediyesi ile İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğünce yürütülen incelemede, kayma yaşanan bölgeden numune alındı. Tedbirli olarak tahliye edilen 3 binada yaşayanlardan bazıları, Çorum Belediyesi Refakatçi Misafirhanesi'ne yerleştirildi.

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, gazetecilere yaptığı açıklamada, TOKİ'den uzmanların yarın şehre gelerek kayma yaşanan bölgede inceleme yapacağını belirtti.

Çorum da toprak kayması nedeniyle binalar tahliye edildi!

Binaların tedbir için tahliye edildiğini söyleyen Candan, "Bu akşamdan itibaren etkili olacak yağışı da göz önünde tutarak binaları tahliye etmeye karar verdik. Bazı vatandaşlarımız akrabalarına giderken, bazılarını da biz misafirhanemizde ağırlayacağız." dedi. 

Yapılan ilk incelemede binaların toprak kaymasından etkilenmediğinin tespit edildiğini dile getiren Candan, çıkacak risk raporuna göre çalışma yürütüleceğini sözlerine ekledi.

Çorum Mimar Sinan Mahallesi sakinleri kentsel dönüşüm istiyor!

Kocaeli'de toprak kayması nedeniyle bir bina boşaltıldı!