Çoruminia Parkı'nın yapım maliyeti 3.1 milyon TL'yi geçti!

Çoruminia Parkı'nın yapım maliyeti 3.1 milyon TL'yi geçti! Çoruminia Parkı'nın yapım maliyeti 3.1 milyon TL'yi geçti!

Türkiye Kovid-19 kriziyle boğuşurken ve birçok belediye vatandaşa destek olabilmek için zorunlu olmayan ihalelerine ara verirken, Çorum Belediyesi, 20 Nisan’da ihaleye çıktı ve 1.5 milyon TL bedelinde minyatür maket ve rölyef satın aldı.Türkiye Kovid-19 kriziyle boğuşurken ve birçok belediye vatandaşa destek olabilmek için zorunlu olmayan ihalelerine ara verirken, Çorum Belediyesi, 20 Nisan’da ihaleye çıktı ve 1.5 milyon TL bedelinde minyatür maket ve rölyef satın aldı.

Maketler arasında Resuloğlu Mezarlık Alanı, Alacahöyük Ören Yeri, Hattuşa Ören Yeri, Veli Paşa Konağı, Çorum Belediye Binası, Koyun Baba Türbesi, Arasta Çarşısı, Güpür Hamamı, Sungurlu Saat Kulesi yer alıyor. Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre; Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın'ın seçim projelerinden olan ‘Çoruminia' için alınan 27 minyatür maket ve rölyef 7 ay içerisinde hazırlanıp teslim edilecek. 

Çoruminia Parkı'nın yapımı için de Temmuz'da ihaleye çıkıldı ve 6 Ağustos'ta 1 milyon 625 bin liralık sözleşme imzalandı. Parkın maketler ve kabartmalarla birlikte toplam maliyeti 3 milyon 100 bin lirayı geçti. 

Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, Çoruminia projesini tanıtırken, Çorum'un turizmine önemli katkılar sunacağını, Çorum'da yaşayan herkesin de şehrinin tarihini ve kültürünü daha yakından tanıyacağını belirtmişti.

Güllük Liman Sahası özelleştirme ihalesi tartışma yarattı!