Çukurova Bölgesel Havalimanı'nın inşaatı 2 yılda bitecek!

Çukurova Bölgesel Havalimanı'nın inşaatı 2 yılda bitecek!Adil Karaismailoğlu, Çukurova Bölgesel Havalimanı'nın yapım çalışmalarına ilişkin, "Şu an pist çalışmasının üzerindeyiz. İnşallah yıl sonuna kadar bütün altyapı çalışmalarımızı tamamlayacağız" dedi...


Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Çukurova bölgesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. 

Adil Karaismailoğlu, bir dizi program için geldiği Mersin'de Çukurova Bölgesel Havalimanı'nda incelemeler yaptı. Karaismailoğlu, araçla yapımı süren pisti gezdi. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Karaismailoğlu, "Çukurova bölgesine, saygıdeğer vatandaşlarımıza, milletimize yakışır bir havalimanı yapmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bütün çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. Şu an pist çalışmasının üzerindeyiz. İnşallah yıl sonuna kadar bütün altyapı çalışmalarımızı tamamlayacağız. Yine havalimanı bağlantı yollarıyla ilgili çalışmalar da hızlı bir şekilde devam ediyor. Önümüzdeki yılın başlarında havalimanı yol bağlantılarını da bitirmiş olacağız" diye konuştu.

Adil Karaismailoğlu, üstyapıyla ilgili projelerin tamamlandığını belirterek, "İlk aşamada, birinci etapta 8 milyon yolcuya hizmet edecek havalimanı terminali projelerini tamamladık. Devamında da 12 milyon yolcuya hizmet edebilecek kapasitede bir havalimanı projelendirdik. İnşallah önümüzdeki günlerde ihalesini yapıp bu yıl içerisinde inşaatına başlayıp en geç 2 yıl içerisinde de inşaatını tamamlama hedefi içerisindeyiz" dedi. 

Çukurova Bölgesel Havalimanı için geri sayım başladı!