12 / 08 / 2022

Çukurova Havalimanı inşaatının akıbeti meclis gündeminde!

Çukurova Havalimanı inşaatının akıbeti meclis gündeminde!

Zafer Partisi Adana Milletvekili İsmail Koncuk, Çukurova Havalimanı inşaatının akıbetiyle ilgili soru önergesi verdi. Çukurova Havalimanı inşaatının akıbeti TBMM gündemine taşındı. Zafer Partisi  Adana  Milletvekili İsmail Koncuk, konuya ilişkin soru önergesi verdi. 

İsmail Koncuk, sorularının Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yanıtlanmasını talep etti. Koncuk, "Aşağıdaki sorularımın Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sayın Adil Karaismailoğlu tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını saygılarımla arz ederim" dedi. Koncuk, şunları kaydetti:

"Adana ve Mersin illerine hizmet verecek olan 15 Aralık 2011'de ihalesi gerçekleştirilen ve temeli 2013'te atılan Çukurova havalimanının inşaatı 9 ihale, 3 temel atma töreni görmesine rağmen bir türlü hizmete açılamamıştır." 

Çukurova Havalimanı inşaatının akıbeti meclis gündeminde!

Zafer Partisi Adana Milletvekili İsmail Koncuk'un soruları: 

1- Yılda 10 milyon yolcu kapasitesine göre tasarlanan Çukurova Havalimanı inşatının yüzde kaçı tamamlanmış durumdadır? 

2- Dokuz ihale, üç temel atma töreni ve altı farklı tamamlanma tarihi açıklanmasına rağmen bitmeyen Çukurova Havalimanı hangi tarihte hizmete açılacaktır? Bakanlık olarak hizmete açılması ile ilgili kesin tarih verebilir misiniz?

Pınar Demircan/Emlakkulisi.com