DAP Yapı, Adam Kule'yi satışa çıkardı!

DAP Yapı, Adam Kule'yi satışa çıkardı! DAP Yapı, Adam Kule'yi satışa çıkardı!

DAP Yapı, insan formunda inşa ettiği Adam Kule'yi satışa çıkardı. Şimdiden yüzde 47'sini sattıklarını söyleyen DAP Yapı'nın patronu Yılmaz, "Durmak yok, 'Adam' gibi projelerle yola devam" dediDAP Yapı, Dragos'ta konseptini ve mimari formunu insandan alan Adam Kule projesini satışa çıkardı. Şimdiden yüzde 47'si satılan proje, 200 milyon liraya mal olacak. Adam Kule'nin lansmanını üç kez ertelediklerini hatırlatan DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Piyasalardaki durum ve seçim süreci sebebiyle üç kez ertelemek zorunda kaldık. 13 yıl AK Parti iktidarıyla bu ülke çok güçlü yönetildi. Bundan sonra her şey çok daha güzel olacak. Ülkemizin geleceğine çok güveniyoruz. Durmak yok, tam gaz yatırıma devam ediyoruz" diye konuştu. Sektör olarak belirsizlikten rahatsızlık duyduklarını anlatan Yılmaz, "4 yıl önümüzü göreceğiz. Belirsizlikler ortadan kalktı. Bundan sonra ekonomiye odaklanarak, yeni destanlar ve başarı öyküleri yazmak lazım" dedi. 


Sek törü iyi bilen bakan ols un 

Ziya Yılmaz, seçimlerden sonra konut fiyatlarında artış olacağı söylentilerine "Zam yok" yanıtını verdi. En büyük maliyet kaleminin arazi olduğunu söyleyen Yılmaz, "Şehirde arazi kalmadığı için sıkıntı çekiyoruz. Bu sebeple de ekonomik konut üretemiyoruz.  TOKİ  ve Emlak Konut gibi bizim de arazi geliştirmemiz lazım. Ancak o zaman ucuz konut satabiliriz" dedi. Seçimlerin sonuçlanmasının ardından sektörün de pek çok beklentisi olduğunu dile getiren Yılmaz, "En önemli talebimiz, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'yla ilgili. Kabinedeki yeni bakanın gayrimenkulü iyi bilen ve sektörü tanıyan biri olmasını istiyoruz" yorumunda bulundu. 


Yüzde 30'u yabancıya 

Yüzde 1 KDV avantajının sunulduğu Adam Kule'de büyüklükleri 46 ila 144 metrekare aralığında olan homeofisler, istenildiğinde birleştirilerek daha büyük metrekarelerde ofislere dönüşebiliyor. 239 bin TL'den başlayan lansman fiyatlarıyla satışa çıkan proje, 2017'nin sonunda teslim edilecek. Alman, Danimarkalı, İngiliz, Azeri, Kuveytli ve Dubaili hukuk, bilişim, reklam ve danışmanlık firmalarının ilgi gösterdiği Adam Kule'de satışların yüzde 30'u yabancı yatırımcılar tarafından gerçekleşti. 342 üniteden oluşacak Adam Kule'de 254 rezidans ve 88 home-ofis yer alacak. 


Pendik'e 3 bin konut

Güçlü AK Parti iktidarıyla yatırıma tam gaz devam edeceklerini vurgulayan Yılmaz, projelerini arka arkaya satışa çıkaracaklarını söyledi. Emlak Konut GYO'nun Üsküdar'daki 17.2 dönümlük arazisinin ihalesini aldıklarını hatırlatan Yılmaz, "Validebağ'da üzerinde hayata geçireceğimiz projemiz üzerinde çalışıyoruz. Bunun yanı sıra 2 tane farklı noktada dönüşüm projemiz var. Ayrıca Pendik'te 3 bin konutluk yeni bir yatırımımız daha var" dedi. 


İstinaf mahkemesine komşu

Adam Kule'nin Anadolu yakasında inşaatı tamamlanmak üzere olan istinaf mahkemesine çok yakın olduğunu belirten Yılmaz, ilk 8 katta yer alacak home-ofislerin burada çalışacak kitleye hitap edeceğini söyledi. Yılmaz, "Binamız da insan gibi akıllı olacak. İnsandan esinlenmemizin sebebi de buydu. Biz araştırıp çeşitli mimari formlar uyguluyoruz. Dünyanın bir ucundaki insanlar, 'Türkiye'de insan formunda bir proje yapılmış' deyip bizden de söz etsinler" diye konuştu. 


Sabah