Defterdarlık `Yeşil`e kiracı

Defterdarlık `Yeşil`e kiracı

İstanbul Deftardarlığı'nın Vatan Caddesinde bulunan kompleksi Yeşil Kundura'nın bir dönem Refah Partisi ve Fazilet Partisi merkezi olarak da kullanılan Topkapı'daki binasına taşınıyor.Yeşil Kundura'nın binasının altında ayakkabı satışı yapılıp bir de market hizmet verirken, büro katları yıllardır boş duruyordu. Yeşil Kundura'ya bağlı Yeşil İnşaat ile 2 yıllığına kira sözleşmesi imzalayan isim ise halen Büyük Mükellefler Vergi Dairesi Başkanı Mehmet Koç.
Yeşil İnşaat'tan Cemal Sarıtaş'ın verdiği bilgiye göre Mehmet Koç'un İstanbul Vergi Dairesi Bakanı olduğu dönemde yapılan (Eylül 2007) kira sözleşmesine göre iş merkezi olarak inşa edilen binada kiralanan toplam alan 30 bin metrekare.
Yeşil İnşaat, binayı Defterdarlık'ın hizmet verebileceği şekilde ofisler haline getiriyor. Defterdarlığın Vatan Caddesi'ndeki kompleksi boşaltıldıktan sonra yıkılacak. Vatan Caddesi'ndeki binada geçen yıl çökme meydana gelmişti.
İstanbul Defterdarlığı, eylülde imzalanmış sözleşme gereği Yeşil İnşaat'a üç ay için 500 bin YTL ödemede bulundu. TOKİ, yıkılan Defterdarlık binasının yerine yenisini yapacak. Vatan'daki komplekste 8 vergi dairesi hizmet veriyor. Bu dairelerin tamamı Topkapı'ya, vergi denetmenleri ise Şişli'ye taşınacak.
NEDİM ŞENER