Denizli'de vatandaşın tapu mağduriyeti!

Denizli'de vatandaşın tapu mağduriyeti! Denizli'de vatandaşın tapu mağduriyeti!

Karabulut, evinin yanındaki sokağın kendisine ait olduğunu öğrendi. Kolları sıvayan yaşlı kadın, yola duvar ördü. Vatandaş ise mağdur oldu.Denizli'de, Nafia Karabulut (73) evinin bitişiğindeki sokağın bir bölümünün tapusunun kendisine ait olduğunu iddia ederek, duvar ördüğü yolu ulaşıma kapattı. 


Sevindik Mahallesi 2321/1 sokakta yaşayan Nafia Karabulut, gazetecilere yaptığı açıklamada, evinin büyüklüğünün ne kadar olduğunu öğrenmek için 1,5 yıl önce Tapu ve Kadastro Müdürlüğü'ne müracaat ettiğini belirterek, "Müdürlükten bana "149 metrekare yerin var. Bunun 82 metrekaresine ev yapmışsın. Geri kalanı alabilirsin" dediler. Ekipler geldi, ölçtü ve "burası senin yerin" dediler. Ben buna güvenerek duvar ördüm" dedi. 


Tapusunun olduğu bölgeye duvar ördürerek, yolu araç trafiğine kapatan Karabulut, duvarla ördüğü alana odun ve kömür koyacağını belirtti. 


Mahalle sakinlerinden Bayram Yılmaz ise yola duvar örülmesinin şaşkınlığını yaşadıklarını söyledi. Sokağa itfaiye ile ambulansın bile giremeyeceğini, bölge halkının büyük zorluk yaşadığını ifade eden Yılmaz, "16 yıldır burada oturuyorum. 16 yıldır bu yol vardı, ama şimdi kapatıldı. Bir şey diyemedik. (Ben parasını yatırdım, duvarı öreceğim) dedi ve ördü" diye konuştu. 


Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Güngör de, burada İmar Kanunu'nun arsa ve arazi düzenlemesi ile 18. maddesinin söz konusu olduğunu belirterek, Nafia Karabulut'un haklı olduğunu söyledi. 


Güngör, imar planı çalışmasıyla yeni bir yol açacaklarını kaydetti.  

AA