Tapu ve Kadastro Müdürlüğü

Tapu ve Kadastro Müdürlüğü

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, 2017'de 11 milyar 646 milyon 897 bin 496 liralık harç ve vergi geliriyle Hazineye katkı sağladıklarını söyledi. 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet'i kadastrosu yenileniyor!

Bugüne kadar 13 köyün kadastrosu yenilenirken, bu yıl yaklaşık 240 bin parselin kadastro yenileme ihalesinin yapılarak çalışmalara başlanılması planlanıyor

Denizli'de vatandaşın tapu mağduriyeti!

Karabulut, evinin yanındaki sokağın kendisine ait olduğunu öğrendi. Kolları sıvayan yaşlı kadın, yola duvar ördü. Vatandaş ise mağdur oldu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Tapu Kadastro, 300'er memur alacak!

20 bin 805 kadronun, kurumlara dağılımı belli oldu. Buna göre Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, 300'er memur alacak

Tapu ve Kadastro'dan Milli Dayanışma Kampanyası'na destek!

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı "Milli Dayanışma Kampanyası"na tüm taşra teşkilatlarıyla destek vereceklerini açıkladı.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nden "koronavirüs tedbiri" açıklaması!

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Zeki Adlı, aldıkları koronavirüs tedbirlerine ilişkin açıklama yaptı. Zeki Adlı, Web Tapu uygulamasıyla internet üzerinden alım-satım, tapu kaydı, ipotek gibi işlemlerin yapılabildiğini dile getirdi...

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün mobilya-döşeme işlerini hükümlüler yapacak!

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün mobilya-döşeme işleri hükümlüler tarafından yapılacak. Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Zeki Adlı, bu iş birliğinin, hükümlülerin gelişimine de katkı sağlayacağını aktardı.

Tapu ve Kadastro Harçları 2020!

2020 yılında Tapu ve Kadastro İşlemlerinden alınacak harçlar belli oldu. İşte Tapu ve Kadastro Harçları 2020...

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde Değişiklik!

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

Yabancılar Türkiye'ye gelmeden tapu ve kadastro işlemlerini halledebilecek!

Türkiye’den gayrimenkul satın almak isteyen yabancılar buraya gelmeden tapu ve kadastro işlemlerini halledebilecek. Yatırımcıların doğru ve güvenilir bilgiye ulaşması için de 6 dilde hizmet veren “YourKeyTurkey” isimli bir portal hazırlandı.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 5 ülkede temsilcilik açıyor!

Türkiye'de gayrimenkul almak isteyen yurt dışındaki Türk vatandaşları ve yabancı uyruklu kişiler, artık Türkiye'ye gelmeden tapu ve kadastro işlemlerini 5 ülkede açılacak temsilciliklerde yapabilecek...

Tapu ve kadastro işlemlerinde dijitalleşme süreci hızlanacak!

Vatandaşların tapu ve kadastro işlemlerine e-Devlet üzerinden daha hızlı yapabilmesi için yüzde 50 olan dijitalleşme oranı 2020 sonuna kadar yüzde 70'e yükseltilecek.

Tapu ve Kadastro Verilerinin Paylaşımı Yönetmeliğinde Değişiklik Yönetmeliği!

Tapu ve Kadastro Verilerinin Paylaşımı Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Adana Tapu ve Kadastro İl Müdürlüğü binasının tahliyesi TBMM'de!

Yıkılma tehlikesi bulunan Adana Tapu ve Kadastro İl Müdürlüğü binasının neden tahliye edilmediği TBMM gündemine taşındı. CHP'li Sümer, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı...

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'ne sözleşmeli pilot alınacak!

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'ne sözleşmeli pilot alınacak. Adayların sözlü sınava katılmak için 7- 11 Ocak tarihleri arasında istenilen belgelerle birlikte Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Personel Dairesi Başkanlığı’na bizzat başvurmaları gerekiyor...

Tapu ve Kadastro Harçları 2019!

2019 yılında Tapu ve Kadastro İşlemlerinden Alınacak Harçlar belli oldu. İşte Tapu ve Kadastro Harçları 2019...

Çatak Belediyesi ile Tapu Kadastro iş birliği yaptı!

Çatak Belediyesi ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü arasında Tapu ve Kadastro Paylaşım Sistemi (TAKPAS) üzerinden ihtiyaç duyulan verilerin paylaşımıyla ilgili iş birliği yapıldı. 

Tapu ve Kadastro Müdürlüğü

Tapu ve Kadastro Müdürlüğü Tapu ve Kadastro Müdürlüğü

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, Anadolu Ajansı muhabirlerinden Yıldız Nevin Gündoğmuş'a geçen yılın konut satış işlemleri ve harç gelirlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.


Türkiye'de 2017 yılında toplam 1 milyon 293 bin 272 konut satışı yapıldığını hatırlatan Mehmet Zeki Adlı, "Ay olarak baktığımız zaman geçen sene ocak ayında toplam satış 88 bin civarında iken 2018'in ocak ayında 90 bini geçmiş. Yani az da olsa bir artış söz konusu, gerileme görülmüyor. Dolayısıyla bu da ekonomide az da olsa bir hareket, canlılık olduğunu gösteriyor." ifadelerini kullandı.

Konut satışında İstanbul'un zirvede olduğunu belirten Adlı, İstanbul'da  kentte 198 bin 806 konut satıldığını söyledi. Adlı, İstanbul'u 131 bin 957 konut satışıyla Ankara'nın takip ettiğini söyledi. Adlı, sırasıyla İzmir'de 74 bin 4, Antalya'da 51 bin...