Derince İHL Spor Salonu’nun inşaatı başladı!

Derince İHL Spor Salonu’nun inşaatı başladı!Yatırımlarına hız kesmeden devam eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi okullara spor salonu kazandırmayı sürdürüyor. Bugüne kadar pek çok okul için spor salonu yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi okullara spor salonu için çalışmalarını sürdürüyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, bu kapsamda Derince Anadolu İmam Hatip Lisesi'ne de bir spor salonu inşa ediliyor.

MÜSABAKALARA DA EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

Öğrencilerin spor aktivitelerini rahatça yapabilmelerini sağlayan spor salonları, farklı spor dallarında da antrenman yapma imkânı sağlıyor. Isıtma ve soğutma sistemleri bulunan salonlar her türlü hava şartlarında spor yapma olanağı da sağlıyor. Spor salonlaru ayrıca okullar arası müsabakalara da ev sahipliği yapıyor.


BASKET VE VOLEYBOL SAHALARI

Bin 100 metrekare alan üzerinde hayata geçirilen spor salonu toplam bin 600 metrekare kapalı alana sahip olacak. Salonun zemin katında 28 çarpı 13 metre ebatlarında basketbol sahası, bu saha ile ortak kullanımlı 9 çarpı 13 metre ölçülerinde voleybol sahası inşa edilecek. Birinci katta ise diğer faaliyetlerin yapılabileceği toplam 360 metrekare 3 adet salon inşa edilecek.

BİN 600 METREKARE

Spor salonunda 220 kişilik tribün antrenör odası, soyunma odaları, duşlar, tuvaletler ve büfe için ayrılmış kısımlar bulunacak. Spor salonunun yapımında 28 ton demir 366 metreküp alüminyum kompozit panel, 1840 metrekare kenetli çatı ve cephe kaplaması, 115 ton yapı çeliği, yaklaşık 450 metreküp hazır beton kullanılacak.