30 / 06 / 2022

Dev buz dağının ucu göründü! Bunu yapan kısa vadede paraya para demeyecek

Dev buz dağının ucu göründü! Bunu yapan kısa vadede paraya para demeyecek

Dünya üzerinde artan ekonomik fay hatlarındaki hareketlilik kısa vadede büyük depremlere neden olabilir. Risklerin arttığını gören yatırımcı ise elindeki taşınmazları hızla nakite çevirmeye başladı. Paranın yönünü takip edenler bu adımın kayıp riskini en aza indireceğini öngörüyor.Pandemi süreciyle birlikte türbülansa giren dünya ekonomisi Rusya Ukrayna savaşının etkisiyle iyice çıkmaz bir sokağa girdi. Artan emtia fiyatları karşısında para sahipleri ellerindeki değerli taşınmazları hızla elden çıkarıp nakite dönmeye başladı.

2001'DEN BU YANA GÖRÜLEN EN YÜKSEK NAKİT SEVİYESİ

Büyük paraları yöneten fon yöneticilerinin yatırım tercihlerinin incelendiği raporda ortaya çıkan sonuçlar dikkat çekti. Bank of America’nın yayınlandığı istatistik raporlarına göre; yatırımcılar merkez şahin bankaları ve stagflasyon* gibi endişelerle 2001'den bu yana görülen en yüksek nakit pozisyonuna ulaştı.

Bank of America’nın (BofA) fon yöneticileri arasında gerçekleştirdiği ve hisse senedi piyasalarının daha da düşeceğine işaret eden anketine göre stagflasyon endişelerinin artması ve küresel büyüme görünümünün tüm zamanların en düşüğüne doğru gerilemesiyle yatırımcılar nakde geçişi hızlandırıyor.Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.