29 / 03 / 2023

Didim'de korkunç prim!!!

Didim'de korkunç prim!!!

Didim'de son 5 yılda konut fiyatları yüzde bin prim yaptı. Yanlış duymadınız. Bir de rakamla yazıyoruz: Yüzde 1.000. İlçede kaç bin konut yapıldı? Yabancılara kaçı satıldı? Yükseliş sürecek mi?Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden olan Aydın'ın Didim ilçesinde inşaat artışının son beş yılda yüzde binleri bulduğu belirtildi.

Didim Emlakçılar Derneği Başkanı Osman Coşkun, 2002 yılında yabancılara mülk satışının onaylanmasının ardından 2003 yılında ilçede konut yapımınında çok büyük oranda artış olduğunu belirtti.

Coşkun, şöyle konuştu: ''İlçede son beş yılda inşaat artışı yüzde binleri buldu. Sadece Didim'de değil tüm Türkiye'de emlak sektörü altın yılını yaşıyor. İlçede emlak sektörüne girip zarar eden kişi yok. Didim'de son beş yılda 54 bin konut yapıldı. Bölge geniş ve dağınık olduğundan arsa sıkıntısı yok.

2006 yılının Mayıs ayından itibaren bir düşüş yaşandı. Ancak faizlerin düşmesi ile bu fazla hissedilmedi. Şu anda Didim'i ayakta tutan sektör inşaat. Dolayısıyla emlak sektöründe artış bundan sonraki süreçte de sürecektir.''

-YABANCILARA 14 BİN KONUT-

Öte yandan son yıllarda yabancıların büyük ilgi gösterdiği ve yerleşim bölgesi olarak tercih ettiği Didim'de yabancılara satılan konut sayısının 14 bine ulaştığı Didim'e yerleşen yabancı sayısının 4 bini bulduğu belirtildi.

Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı, yaklaşık 55 kilometrelik sahil şeridi, havası, denizi ve kumu ile tanınan Didim'in hızla geliştiğini, ilçenin yabancılar tarafından tercih edilmesinin nedeninin sakin, huzurlu ve özellikle astım hastalarına ilçe havasının iyi gelmiş olması olduğunu söyledi. Didim'in sahil kasabası görünümünden Avrupa'nın sayılı turizm merkezi konumuna geldiğini ifade eden Kamacı, ''Didim gelişmeye, güzelleşmeye devam edecek. Geliştikçe ve güzelleştikçe turizmde hak ettiği yere daha çabuk ulaşacak'' dedi.
Geri Dön