Dikili Belediyesi, ‘Sosyal Belediyecilik’ anlayışı ile projelerini hayata geçiriyor!

Dikili Belediyesi, ‘Sosyal Belediyecilik’ anlayışı ile projelerini hayata geçiriyor! Dikili Belediyesi, ‘Sosyal Belediyecilik’ anlayışı ile projelerini hayata geçiriyor!

Değişen ve gelişen bir ilçe olmakla beraber kaliteli hizmet üretme yolunda emin adımlarla ilerleyen Dikili Belediyesi, ‘Sosyal Belediyecilik’ anlayışı ile projelerini birer birer hayata geçirmeye devam ediyor.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!Veteriner Hekim Mustafa Tosun’un başkanlık koltuğuna oturmasının ardından değişen ve gelişen bir ilçe olmakla beraber kaliteli hizmet üretme yolunda emin adımlarla ilerleyen Dikili Belediyesi, ‘Sosyal Belediyecilik’ anlayışı ile projelerini birer birer hayata geçirmeye devam ediyor.


7’den 70’e herkes spor yapsın diye


Dikili halkıyla, ilçeye tatil yapmaya gelen yerli ve yabancı turistlerin rahat ve huzurlu bir zaman geçirmesi için çalışmalarını sürdüren Dikili Belediyesi ekiplerinin, 7’den 70’e herkese sporu aşılamak için oyun parklarına yerleştirdiği kondisyon ve spor aletleri vatandaştan büyük ilgi görerek tam puan aldı. Dikili Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, yeni yapılan ile mevcut çocuk ve dinlenme parklarında kondisyon ve spor aletlerinin kurulması çalışmalarının yanı sıra Dikili ilçe merkezi, Çandarlı ve mahallelerinde bulunan tüm oturma bankları toplanıp revize edilerek yeniden hizmete sunuluyor.


“Her şey vatandaşımızın huzuru için”


Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, çocuk ve dinlenme parklarına spor aletlerinin yerleştirilmesi ile ilçe genelindeki tüm oturma banklarının revize edilmesi çalışmaların hızla sürdüğünü belirterek, “Bizler, Dikili aşığıyız. Çalışma arkadaşlarımla birlikte klasik belediyecilik hizmetlerinin ötesinde halk için halkımızın mutluluğu için çalışmalar yapma kararlılığındayız. Önümüzdeki aylarda gençlerimizin sosyal ve ekonomik yaşamda daha güçlü ve etkin olmasını sağlayacak gençlik merkezimizi hizmete sunacağız. Çalışma arkadaşlarımla birlikte sosyal belediyecilik anlayışımız gereği, eğitimden sağlığa, spordan sanata, hayatın her alanında, vatandaşın huzuru ve mutluğu için her türlü talebini yerine getirmek için çalışıyoruz. Bu çalışma idealimizin doğrultusunda Dikili’de yaşayan yediden yetmişe tüm vatandaşlarımızı spora teşvik etmek için de ilçemizdeki tüm parklara program dahilinde kaliteli ve AB Standartlarına uygun kondisyon aletleri ile çocuk oyun gurupları yerleştirilmesi için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Ayrıca ilçemizin muhtelif yerlerinde bulunan oturma bankları işinde uzman personelimizle yenilenerek hem oluşacak bir masraftan tasarruf ediyoruz hem de vatandaşlarımızın rahatlıkla oturup, dinlenebilecekleri modern bir görünüme kavuşturarak yeniden hizmete sunuyoruz’ dedi.Yenigün

pus