07 / 10 / 2022

'Dolar 40 TL olacak' Selçuk Geçer'den FED kararı sonrası korkutan tahmin!

'Dolar 40 TL olacak' Selçuk Geçer'den FED kararı sonrası korkutan tahmin!

1994'te yaşanan gibi bir kırılmanın olması durumunda dolar kuru 5 katına çıkabileceğini söyleyen Selçuk Geçer, bu şekilde devam edilmesi durumunda bedelinin ağır olacağını söyledin.Türkiye CumhuriyetiMerkez Bankası'nın faiz kararı sonrasında ekonomistlerden peş peşe tepki gelirken ekonomist Selçuk Geçer'den de sert bir tweet geldi.

Dolar kahini olarak bilinen Selçuk Geçer, yaptığı paylaşımda "MB faizi 100 baz indirirse şenliği izleyin" diyerek dün TCMB'nin aldığı 100 baz puanlık faiz indirimi kararını öngörmüştü. 

Selçuk Geçer, TCMB'nin aldığı faiz kararına ilişkin yeni bir paylaşım yaptı. Yaptığı paylaşımda kendisine ve aynı şekilde ekonomi politikalarına ilişkin uyarılarda bulunan ve doların daha da yükseleceğini söyleyenlere karşı hükümet yanlılarının tepkisini ele alan Geçer, bu tepkilere sert bir şekilde yanıt verdi.

12'YE KÜFÜR EDİYORDUNUZ 18 OLDU, ŞİMDİ 30 DEYİNCE ŞAŞIRIYORSUNUZ

Ünlü ekonomist paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"18,40 liralık #dolar a şaşırmayalar dolar 30 deyince şaşırıyor!!! 12 ye küfür ediyordunuz 18 oldu, şimdi 30 a küfür ediyorsunuz 40 olunca görecem sizi…"
Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön