19 / 08 / 2022

Doların patronundan tüm dünyayı korkutan itiraf!

Doların patronundan tüm dünyayı korkutan itiraf!

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, faiz artışları nedeniyle tüm dünyada işsizlik seviyelerinin yükselme durumunda olduğunu söyledi.FED Başkanı Jerome Powell, dün kongrede yaptığı konuşmada enflasyonu dizginlemek için tasarlanan agresif faiz artırımlarının işsizliği artırabileceğini kaydetti.

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’ndeki sunumunda istihdam kaybına neden olmadan enflasyonu kontrol altına almanın mümkün olduğunu ama durumun böyle gelişmeyebileceğini ifade eden Powell, şu an tarihsel olarak düşük bir seyirde olsa da, işsizliğin yükselme riski var” dedi.

Doların patronundan tüm dünyayı korkutan itiraf!

Powell ayrıca, Fed’in faiz artışlarının amacına da değinerek, "büyümeyi daha sürdürülebilir bir seviyeye çekilmesi ve arz tarafına dengelenme şansı vermek” şeklinde konuştu.Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.