Dolar/TL 11.70'in üzerinde!

Dolar/TL 11.70'in üzerinde!


Dolar/TL kuru, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün yaptığı faiz açıklamalarının ardından sabah saatlerinde yeni bir rekor kırdı. Gelişmekte olan ülkeler arasında en çok değer kaybeden para birimi Türk Lirası oldu.


Yeni haftanın ikinci işlem gününde döviz kurları piyasaların açılması ile birlikte bir kez daha rekor kırdı. Saat 09:45 itibarıyla dolar/TL kuru 11,70 seviyesini aştı. Euro/TL kuru ise ilk kez 13,201 seviyesinde işlem görüyor.

Sputniknews'de yer alan habere göre; Türk lirası bugün yüzde 5 değer kaybederek gelişen ülke para birimleri arasında en fazla değer kaybeden para birimi olurken ikinci sırada yüzde 0,72 düşüşle Tayland bahtı yer aldı. 

Dolar/TL 11.70

ABD Başkanı Biden'ın Powell'ı yeniden Fed başkanlığına aday göstermesi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kabine Toplantısı sonrası basına açıklamalarda bulunmasıyla dün akşam saat 19:25'te Dolar/TL 11.47'yi aşmıştı.

Kabine toplantısının ardından Erdoğan düşük faizlere ilişkin, “Bu politika ile biz ne yaptığımızı, ne için yaptığımızı, nasıl yaptığımızı hangi risklerle karşı karşıya bulunduğumuzu, sonunda ne elde edeceğimizi gayet iyi biliyoruz” derken, süreci ‘ekonomik kurtuluş savaşı’ olarak niteledi.

Dolar/TL 11,20 seviyelerinde!