27 / 05 / 2022

Dolar/TL güne nasıl başladı?

Dolar/TL güne nasıl başladı?

 Dolar/TL, yeni haftanın ilk işlem gününe düşüşle başladı ve ardından 8,93 seviyelerinde işlem görüyor.Büyük ve küçük ölçekli yatırımcılar tarafından yakından takip edilen dolar kuru cuma günü yukarı yönlü hareket ederken, günü 8,9700 seviyesinden tamamladı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; dolar/TL, yeni haftanın ilk işlem gününe önceki kapanışın yüzde 0,4 altında 8,93 liradan başladı. Aynı dakikalarda avro/TL yüzde 10,33 liradan, sterlin/TL de 12,19 liradan satışa sunuluyor.

Dolar/TL güne nasıl başladı?

Dolar endeksi 94.1'de dururken, euro/dolar paritesi bir önceki kapanışın hemen üzerinde 1.1580'de işlem görüyor.

Analistler, yurt içi verilere göre Ağustos ayında 528 milyon dolar fazla veren ödemeler dengesinin beklenenden daha iyi performans göstermesinin Türk lirasını desteklediğini belirttiler.

Analistler, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'na yapacağı sunumun bugün izleneceğini, yurt dışı veri gündeminin sakin olduğunu söyledi.

Dolar/TL yükselişe geçti!

Dolarda tarihi zirve! Kritik eşiğe çok yakın!

 

 Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.