Dumankaya'dan 7 proje birden

Dumankaya'dan 7 proje birden

Dumankaya İnşaat, İstanbul'da 7 yeni projenin hazırlıklarını sürdürüyor Projelerle, kente kimlik katan yaşam alanları yaratılması hedefleniyor.
Dumankaya İnşaat, 2007- 2008 dönemi için toplam değeri 875 milyon dolar olan bir dizi projeyi hayata geçiriyor. Dumankaya'nın, Trend, Konsept ve Gizli Bahçe Akdeniz Evleri başta olmak üzere mevcut projelerinin toplam değerinin 413 milyon dolar olduğu, söz konusu projelerin satışlarının hızla tamamlandığı belirtildi.


Değeri katlandı


2008 yılında 462 milyon dolar değerinde bir yatırım öngördüklerini ifade eden Yönetim Kurulu Üyesi Ali Dumankaya, "Her yeni projemizle, 'kente kimlik katan yaşam alanları kazandırmayı' hedefliyoruz" dedi. Ali Dumankaya, mevcut projelerin kazandırma potansiyellerinin yatırımcının Dumankaya'yı tercih etmesinde önemli rol oynadığını belirterek, özellikle Kurtköy- Trend projesinin 1.5 yılda yüzde 90-110 oranında kazandırdığına dikkat çekti.


3. etap sunuldu


Avrupa yakasının yeni cazibe merkezi olan Bahçeşehir'de 175 milyon dolar tutarında yeni bir projeye başlayacaklarını ifade eden Ali ve Uğur Dumankaya, Bahçeşehir'in yanı sıra, 2008'de Kartal, Göztepe, Ataşehir ve Kurtköy'de konut, ofis ve alışveriş merkezi gibi unsurlardan oluşacak 7 adet yeni proje planladıklarını belirtti. Öte yandan Dumankaya'nın Konsept İstanbul projesinde üçüncü etap daireleri satışa sunuldu. Sabiha Gökçen Havaalanı'na 2 dakika uzaklıkta yer alan Konsept İstanbul'un 3'ncü etabı, toplam 845 daire ve 13 villadan oluşuyor. 


(Takvim)