Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi İstanbul'da toplanıyor!

Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi İstanbul'da toplanıyor!Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi İstanbul'da toplanıyor. Dünyanın örnek kentlerinden belediye başkanları ve çeşitli uygulamacıların yer alacağı zirvede Söke'de yer alıyor. Zirve, 27-28 Kasım 2013 tarihlerinde İstanbul Hilton Conrad Hotel'de gerçekleşecek...


Avrupa Birliği Baş Müzakerecisi Egemen Bağış, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Davut Kavranoğlu, TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Erol Kaya 'nın da katılacağı Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi'nde Söke; davetli  Adana  ve Kocaeli Büyükşehir Belediyeleri ile Beyoğlu, Bağcılar, Beykoz, Ümraniye, Fatih, Nilüfer gibi metropol kentlerin arasında yer alacak. Akıllı Kent Otomasyon Sistemi (AKOS) ve Akıllı Ova Projeleri ile iki kez Türkiye'nin E-TR oskarını bir kez Cumhurbaşkanlığı, bir kez de TBMM makamlarından alan Söke Belediye Başkanı ve Söke Ovası Sulama Birliği Başkanı Necdet Özekmekçi konuşmacı olarak yer alacak.


WICS 2013'ün 25 oturumunda Türkiye ve dünyanın akıllı şehirler gündemi tartışılacak EurAsia Strategies tarafından ikincisi düzenlenecek olan WICS Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi'nde iki gün boyunca toplam 25 oturum düzenlenecek. Oturumlara katılacak kamu kurum ve kuruluşları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri dünyadaki ve Türkiye'deki akıllı şehirler gündemini, sunacakları bildiriler eşliğinde tartışacak.


WICS 2013 (World Intelligent Cities Summit -Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi) 27-28 Kasım 2013 tarihlerinde İstanbul Hilton Conrad Hotel'de 100'ün üzerinde konuşmacının katılımı ile gerçekleştirilecek. Bu üst düzey zirvenin programında bu sene enerji, inşaat, telekomünikasyon ve bilgi güvenliği, ulaşım, yenilenebilir enerji (rüzgar, güneş, biyoyakıtlar), atık yönetimi ve atıktan enerji, altyapı, ICT, turizm ve sağlık alanları uluslararası konuşmacıların da katılımıyla özel oturumlarla detaylı bir şekilde ele alınacak.


Dünya Akıllı Şehirler Zirvesi'nde konuşulacak konular: Dünyanın örnek kentlerinden belediye başkanları ve çeşitli uygulamacıların yer alacağı zirve 25 oturumdan oluşacak. WICS 2013'de yer alacak önemli oturum başlıklarından bazıları şöyle: Liderler Paneli: 21. Yüzyıl'ın Akıllı Şehirleri, Akıllı Şehirlere Dönüşümde Global Stratejiler, Enerji ve Kaynaklar: Rüzgar, Güneş, Biyoyakıtlar, Akıllı Şebekeler, Atık Yönetimi ve Atıktan Enerji, Akıllı Şebekeler ve Yeni Teknolojiler, Atık Su Yönetimi ve Altyapı, Bilgi ve İletişim Teknolojileri, Bilgi Yönetimi, İletişim ve Güvenlik, Akıllı Şehirlerde Telekomünikasyon, Kentsel Dönüşüm, Akıllı Şehirlerde Sağlık, Belediye Başkanları Paneli, Akıllı Turizm, Akıllı Şehirlerde Perakendecilik, Sosyal Medya, Büyük Veri ve Bulut Bilişim, Akıllı Ödeme Sistemleri & NFC, Ortadoğu odaklı oturum, Uluslararası Örnek Proje İncelemeleri, Akıllı Şehir Projelerinde Finans ve Yatırım, Akıllı Ulaşım Sistemleri, Elektrikli Ulaşım, Akıllı Binalar ve Evler, Türkiye'de Akıllı Şehir Projelerinde fırsatlar.


Söz konusu zirve, Türkiye'den ve yurt dışından pek çok dernek, birlik ve kamu kurumunun resmi destekleri ile gerçekleştiriliyor.


İha