Dünya konut krizine etkili çözüm: Çevre dostu evler!

Dünya konut krizine etkili çözüm: Çevre dostu evler! Dünya konut krizine etkili çözüm: Çevre dostu evler!

Dünya konut krizine etkili çözüm bulundu. Cal-Earth şirketi, evlerin yapımında kum ve kil olmak üzere maliyeti düşük ve tamamen çevre dostu doğal malzemelerin kullanılmasını öngören projeleri hazırladı. İşte sıradışı görünümüyle dikkat çeken çevre dostu evler...


ABD'nin Kaliforniya eyaleti merkezli Cal-Earth şirketi, dünya genelinde yaşanan konut yetersizliği sorununa etkili çözüm olarak evlerin yapımında kum ve kil olmak üzere maliyeti düşük ve tamamen çevre dostu doğal malzemelerin kullanılmasını öngören projeleri sundu. Sputnik News'te yer alan habere göre; BM’nin onayını almış Cal-Earth şirketinin projeleri, birkaç prestijli mimarlık ödülüne layık görüldü.İşte sıradışı evler; 

Cal-Earth örgütünde eğitim görmüş gönüllüler, 40'ı aşkın ülkede çevreci prensiplere uygun konut inşaat projelerini üstleniyor.

Cal-Earth'in projelerindeki evler, kimilerine göre Mars'ta yaşam için yapılan konut projelerini, kimilerine göre ise ünlü yazar JRR Tolkien'in Yüzüklerin Efendisi romanlarının baş kahramaları Hobbitler'in şirin evlerini andırıyor.

Cal-Earth örgütünün konut projelerine dair tanıtımında her ailenin çevre dostu doğal malzemelerden kendisine maliyeti yüksek olmayan ama çok konforlu bir ev inşa edebileceğine vurgu yapıldı.

Cal-Earth tarafından çevreci prensiplere uygun olarak inşa edilmiş evin iç görünümü.

Cal-Earth örgütü tarafından inşa edilen konutların güvenlik, güzellik, konforluk ve çevrecilik açısından modern dünya standartlarına uyduğu belirtiliyor.

Cal-Earth örgütü tarafından çevreci prensiplere uygun olarak inşa edilmiş evler.

Cal-Earth'in konut projeleri, evlerin yapımında sadece doğal malzemelerin kullanılmasını öngörüyor.

Cal-Earth örgütü tarafından çevreci prensiplere uygun olarak inşa edilmiş evler.

Cal-Earth tarafından çevreci prensiplere uygun olarak inşa edilmiş evin iç görünümü.