02 / 07 / 2022

Dünyanın en büyük bankalarından HSBC Türkiye için dolar tahminini açıkladı! Hazırlanan son raporda çok konuşulacak detay

Dünyanın en büyük bankalarından HSBC Türkiye için dolar tahminini açıkladı! Hazırlanan son raporda çok konuşulacak detay

Türk Lirası, değer kaybetmeye devam ettikçe, bankalar tahmin raporlarını yeniliyorlar. HSBC ise yeni yıl sonu dolar ve enflasyon tahminlerini açıkladı. İşte detaylar…Uzun bir sürenin ardından Türk Lirası, dolar ve euro karşısında erimeye başladı. Dolar 16 TL’yi aşarken euro ise 18 TL’ye yaklaştı.

HSBC ise bu artışlarla birlikte yeni bir güncelleme yaptı. HSBC Orta ve Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Kur Stratejisti Murat Toprak, yenilenmiş yıl sonu tahminlerini Bloomberg HT’ye açıkladı. 

Dünyanın en büyük bankalarından HSBC Türkiye için dolar tahminini açıkladı! Hazırlanan son raporda çok konuşulacak detaySorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.