Ecocarat iç cephe kaplaması ile kokuya ve neme paydos

Ecocarat iç cephe kaplaması ile kokuya ve neme paydosJapon Inax'ın nanoteknoloji ile ürettiği Ecocarat iç cephe kaplaması, nefes alan özelliği sayesinde ortamdaki kokuları gideriyor, odadaki nem oranı dengede tutuyorJaponya'nın önde gelen seramik üreticisi Inax tarafından üretilen ve Global Group'la Türkiye pazarına giren Ecocarat iç cephe kaplaması, nem kontrolu, koku barındırmama gibi özellikleriyle evlerde yaşam kalitesine katkı sağlıyor. Dünyanın önde gelen seramik üreticisi Japon İnax tarafından geliştirilen Ecocarat'ın öyküsü 1998 ylına dayanıyor. Ecocarat'ın Türkiye distribitörü Global Group'un Yönetimin Kurulu Başkanı Cüneythan Ergene'nin anlatımıyla, Japonya'nın hastanelerdeki hastane mikrobunun önüne geçmek ve kapalı mekanlardaki bulaşıcı hastalıkları ortadan kaldırmak için geliştirildi. Ergene, Ecocarat'ın Japon hükümeti'nin talebiyle Inax'ın Nagoya Ulusal Endüstriyel Araştırma Enstitüsü ile birlikte yürüttüğü çalışmalarda geliştirildiği ve nanoteknoloji ile üretildiğini söylüyor. Formülü Japon devlet kasasında saklı tutulan Ecocarat'ın Japonya dışında üretimine de izin verilmiyor.

Kötü kokuları yok ediyor
Ergene, uygulandığı mekanlara bir yandan estetik görünüm kazandıran diğer yandandan da sağlıklı bir ortam yaratan Ecocarat'ın en önemli özelliğinin nefes alması olduğuna değiniyor. Ecocarat bu özelliği ile sigara, ev hayvanı, mutfak ve banyolarda oluşan kötü kokuları yok ediyor. Ergene, Ecocarat uygulanan mekanlarda nemin tamamen kontrol altına alınarak bakteri ve küf oluşumunun engellendiğine dikkat çekerek, "Bu sayede steril olarak mekanda kalan havada, alerji ortamı da tamamen ortadan kalkıyor" diyor.

Tek duvar da yetiyor
Ecocarat'ın, yanmazlık özelliğiyle de duvar ve tavan kaplamalarında farklı bir alternatif oluşturduğuna değinen Ergene, " Mekanın tamamı yerine tek duvarın kaplanmasıyla da aynı fonksiyonu yerine getirebilen Ecocarat'ın "sıfır-derz" olarak döşenmesi ve leke tutmama (kalemyağ- ketçap-v.s) özelliği de bulunuyor" dedi.

* Nem oranı yüzde 45 seviyesinde tutuyor
* Kötü kokuları yok ediyor
* Kir tutmuyor
* Yanmıyor ve yangını geçirmiyor
* İçeriğinde jkimyasal gaz bulundurmuyor
* Zehirli gazları içine çekiyor

Ecocarat, Çanakkale Seramik mağazalarında
Global Group Ecocarat'ın satış ve pazarlaması için Çanakkale Seramik & Kalebodur işbirliği yaptı. Ecocarat Aralık'tan itibaren Global ile 20 bayisinin yanı sıra 50 kadar Çanakkale Seramik & Kalebodur mağazasında da satılacak. Ecocarat iç cephe kaplamalarının metrekare fiyatı 70 ila 100 dolar arasında değişiyor.
Sabah Emlak