Edirne Ünisite Apart Otel icradan 17.2 milyon TL'ye satılıyor!

Edirne Ünisite Apart Otel icradan 17.2 milyon TL'ye satılıyor!Edirne 2.İcra Dairesi, Edirne Merkez'de bulunan 5.196,59 metrekare yüzölçümlü Ünisite Apart Otel'i satışa çıkardı. Söz konusu otelin toplam satış bedeli 17 milyon 248 bin 110 TL olarak belirlendi.


TC. EDİRNE 2. İCRA DAİRESİ 


2015/1 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:


1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri: Edirne İli, Merkez İlçesi, 1865 Ada No, 9 Parsel No, Kavgaz Mahalle/Mevkii, 7 Katlı Apart Otel ve arsa vasıflı taşınmaz satışa çıkarılmıştır. Toplam 314 bağımsız bölümü satışa konudur.Taşınmaz apart otel olarak hizmet vermektedir.Bağımsız bölümlerin büyüklükleri 25,00 m2 olup taşınmaz ekonomik bütünlük arz ettiğinden 314 adet bağımsız bölüm kül halinde birlikte satılacaktır. Ayrıntılı bilgi 2015/1 talimat dosyasındadır.


Adres: Şükrüpaşa Mah. Şerif Bilgen Cad. Ünisite Apart Otel Merkez/Edirne

Yüzölçümü: 5.196,59 m2

Arsa Payı: Tapusundadır.

İmar Durumu: İmarlıdır

Kıymeti: 17.248.110.52 TL

KDV Oranı: %18

1.Satış Günü: 15/09/2015 günü 13:30-13:50 arası

2.Satış Günü: 12/10/2015 günü 13:30-13:50 arası

Saış Yeri: YENİ EDİRNE ADLİYESİ İCRA DAİRELERİ KATI MÜZAYEDE SALONU MERKEZ/EDİRNE


Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.


2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.


3- ipotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.


4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve iflas Kanununun 133üncü maddesi gereğince ihale feshedilir, ihaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır, ihale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa Öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.


5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.


6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/1 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/08/2015