06 / 12 / 2023

Ekonomist Özgür Demirtaş'tan olay yorum: Dolar hemen 25 TL olmalı

Ekonomist Özgür Demirtaş'tan olay yorum: Dolar hemen 25 TL olmalı

Ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş, ‘ihracatçıların rahatlaması’ için  doların 25 TL olması gerektiğini söyleyerek, “Temmuzda asgari ücrete zam gelirse doların 28 lira seviyelerine çıkması gerekir” diye konuştu. İşte Özgür Demirtaş'ın olay olan o açıklamaları..."Dolar 25 TL olmalı"

Prof. Dr. Demirtaş, ihracatçıların rahatlaması için dolar kurunun minimum 25 TL seviyelerinde olması gerektiğini savundu. Ayrıca, temmuz ayında asgari ücrete zam gelirse dolar kurunun 28 TL seviyelerine yükselmesi gerektiğini söyledi. Demirtaş, hükümetin kendisini sıkıştırdığını ve doların aniden yükseltilmesi gerektiğini ifade etti.

Kur Korumalı Mevduat (KKM) Yorumu

Demirtaş, dövize olan talebi baskılamak için oluşturulan Kur Korumalı Mevduat'ın (KKM) yanlış bir yöntem olduğunu belirtti. KKM'nin sadece sonucu ertelediğini ve doları sönümlediğini ancak bunun bir bedeli olduğunu söyledi. Ayrıca, KKM'nin hızlı bir şekilde bozulmayacağını ve yavaş yavaş bozulacağını ifade etti.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön