26 / 09 / 2023

Ekonomist Özgür Demirtaş'tan olay yorum: Dolar hemen 25 TL olmalı

Ekonomist Özgür Demirtaş'tan olay yorum: Dolar hemen 25 TL olmalı

Ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş, ‘ihracatçıların rahatlaması’ için  doların 25 TL olması gerektiğini söyleyerek, “Temmuzda asgari ücrete zam gelirse doların 28 lira seviyelerine çıkması gerekir” diye konuştu. İşte Özgür Demirtaş'ın olay olan o açıklamaları...Dolar/TL kuru rekor seviyelere tırmanırken, ekonomist Prof. Dr. Özgür Demirtaş'ın dikkat çeken bir açıklaması gündemde. Demirtaş, dolar kurundaki yükselişin normalleşme olarak adlandırılan bir süreç olduğunu belirtirken, ihracatçıların rahatlaması için dolar kurunun hemen 25 TL olması gerektiğini ifade etti. İşte detaylar...

İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi (OSB) sanayicileri ve İAOSB Özel Nedim Uysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Prof. Dr. Özgür Demirtaş ile bir araya geldi. Demirtaş, dolar kurundaki yavaş artışın doğru olmadığını ve yabancı yatırımcıların bu şartlarda ülkeye gelmeyeceğini ifade etti.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön