Ekrem İmamoğlu'ndan Kanal istanbul değerlendirmesi!

Ekrem İmamoğlu'ndan Kanal istanbul değerlendirmesi!

İBB Başkanı İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Kanal İstanbul'u inadına yapacağız" sözlerini yanıtlayarak açıklamanın bir gündem değiştirme çabası olduğunu belirtti. İmamoğlu, "İstanbul 1'den büyüktür. Nokta" dedi.


İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Onlara rağmen Kanal İstanbul'u yapacağız, inadına yapacağız" açıklamasına ilişkin konuştu. 

Cumhuriyet'te yer alan habere göre; "İstanbul ile inatlaşmayı hala kendisine marifet görenlere 23 Haziran'ı hatırlatıyorum" diyen İmamoğlu, "İstanbul 1'den büyüktür.Nokta" dedi. 

 Ekrem İmamoğlu

"Gündem değiştirme çabası. İnadına diye bir şey olmaz. Şu an birileri unuttu belki, ama bizim unutmamızın mümkün olmayacağı bir acı var ortada. Gara'da şehitlerimiz oldu. Birilerinin 'müjde' açıklaması, daha sonrası 'niçin başarısız olduk' döndüğünün henüz milletin vicdanında cevabı verilmedi" diye konuşan Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kanal İstanbul açıklamasının bir gündem değiştirme çabası olduğunu ileri sürerek şunları kaydetti: 

"Kesinlikle ve kesinlikle insanların bugünlerde yaşadığı o acının dışında taşıma çabası. Ben buna alet olmayacağım. İstanbul'da kanalmış vesayiremiş, başka gündemler yaratmak. Halbuki bugün şehitlerimizin acısı var. Daha başka gündemler var. Yoksulluk var, işsizlik var. Türkiye tarihinde ilk defa insanlar ekmek kuyruğuna giriyor. Pandemiyle mücadele var."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kanal İstanbul’u inadına yapacağız!

Kanal İstanbul projesinde son durum!