Ekren: Mortgage değil,enformasyon krizi yaşanıyor

Ekren: Mortgage değil,enformasyon krizi yaşanıyor

Ekonomik darboğaz ve işsiz uyarılarıyla hükümete acil önlem çağrısında bulunan iş dünyası, ekonomi yönetimiyle bir araya geldi.


TÜSİAD Başkanı Arzuhan Yalçındağ ve beraberindeki heyet, ekonomik göstergelerdeki gelişmeleri dünya piyasalarında yaşanan krizin etkilerini değerlendirdi. Başbakan Yardımcısı Nazım Ekren, sanayici ve işadamlarıyla ekonomik konularda koordinasyona özel önem verdiklerini belirterek, özel sektörün önünü açmaya dönük düzenlemelere birlikte karar vereceklerini söyledi.

TOPLANTI FAYDALI OLDU
Toplantıya BDDK Başkanı Tevfik Bilgin, SPK Başkanı Turan Erol, DPT Müsteşarı Ahmet Tıktık, Ziraat Bankası Genel Müdürü Can Akın Çağlar ve Halk Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın da katıldı. Bakan Ekren, küresel gelişmeleri detaylı şekilde tartışacaklarını belirterek, "Mortgage krizi olarak sunulan gelişmeler sonuçta anlaşıldı ki bir enformasyon krizidir, olayları yanlış algılamadan kaynaklanan bir sorundur" dedi. TÜSİAD Başkanı Yalçındağ da makro ekonomik alandaki gelişmeleri değerlendireceklerini, toplantının bu dönemde yapılmasını önlem almak bakımından önemli olduğunu söyledi. Yalçındağ "2008 yılının başlarında bu konularda önlem almak için toplantı yapmak faydalı olacak" dedi.

(Sabah)