Elazığ deprem konutlarının kura çekilişi yapıldı!

Elazığ deprem konutlarının kura çekilişi yapıldı!Elazığ'da yaşanan depremden sonra hayata geçirilen konutların kura çekilişi yapıldı.


Elazığ'da yaşanan depremden sonra hayata geçirilen konutlardan 763 tanesinin kura çekilişi gerçekleştirildi. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, 41 kişinin yaşamını yitirdiği 6,8 büyüklüğündeki depremden sonra konutları yıkılan ya da ağır hasar görenlerin yaralarının sarılması amacıyla başlatılmış olan çalışmalar hız kesmeden sürüyor.

Elazığ deprem konutlarının kura çekilişi yapıldı!

Abdullahpaşa Mahallesi'nde 2. etapta inşaat çalışmaları tamamlanmış olan toplam 1008 konuttan 763'ünün sahipleri belirlendi.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hikmet Şişecioğlu, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada hayata geçirilen evleri bekletmeden hak sahiplerine verdiklerini dile getirdi.

Elazığ deprem konutlarının kura çekilişi yapıldı!

Şişecioğlu, "Daha önce tamamlanan 146 konut teslim edilmişti. Bugün de 2. etapta tamamlanan 1008 konuttan hak sahibi olan ailelerin konutlarını belirleyerek teslim diyoruz. Bu projenin yapılmasında, planlanmasında emeği geçen tüm yetkililere teşekkür ediyorum." dedi.

 

Malatya'da 678 deprem konutu hak sahiplerine teslim edildi!