Elazığ Sivrice'de ağır hasarlı evlerde yaşayanlar var!

Elazığ Sivrice'de ağır hasarlı evlerde yaşayanlar var!

Elazığ Sivrice'de 24 Ocak'ta yaşanan 6.8 büyüklüğündeki depremde birçok konut ve bina hasar gördü. CHP Sivrice İlçe Başkanı Erim Öztürk, depremin üzerinden bir yıl geçmesine rağmen tek bir çivi dahi çakılmadığını söyledi.


Geçen yıl 24 Ocak’ta 41 kişinin yaşamını yitirmesine sebep olan Elazığ depreminde yüzlerce yapı hasar görmüş ve kullanılmaz hale gelmişti. Sözcü'den Evren Demirdaş'ın haberine göre; depremin üzerinden bir yıl geçmesine karşın depremin merkez üssü Sivrice’de yapılan çalışmaların yetersiz olduğunu ileri süren CHP İlçe Başkanı Erim Öztürk, kaymakamlık binasının da hasarlı olmasına rağmen hizmet vermeyi sürdürdüğünü dile getirdi. Öztürk, şunları kaydetti:

Elazığ Sivrice

MUHTARLARI TEHDİT ETTİLER

– Sivrice’nin köylerine bir çivi dahi çakılmamış. Konteyner ve ağır hasarlı evlerde yaşayan insanlar var. Yıkılan evlerin hafriyatı dahi kaldırılmamış. Muhtarlar, yaşadıkları sorunları köylerine hizmet verilmeme korkusundan dolayı dile getiremiyorlar. Geçen hafta 30 vekilden oluşan bir heyet Elazığ’a geldi. Dertlerini anlatmaları için muhtarları da davet ettik. “Geleceğiz” dediler ancak gece saatlerinde AKP’liler tarafından tehdit edildikleri için gelemediler.

AKP’Lİ VEKİLLER BİR DAHA GELMEDİ

– Deprem sonrası Çevre ve Şehircilik, Sağlık, İçişleri bakanları ilçemize geldi. Murat Kurum yaklaşık 45 gün neredeyse evine gitmedi, Süleyman Soylu da ilçemizden ayrılmadı desek yeridir. Bakanlar ne zaman gitti, AKP’li vekiller de gitti ve bugüne kadar Sivrice’ye gelmediler.

Türkiye tarihinin en büyük kentsel dönüşüm projesi Elazığ'da gerçekleşiyor!

Elazığ'da 1 sene içinde 3 bin konut teslim edildi!