01 / 12 / 2022

Elinde dolar olanlar dikkat! Dolar düşecek mi, yükselecek mi?

Elinde dolar olanlar dikkat! Dolar düşecek mi, yükselecek mi?

Dolar kuru için bu hafta çok kritik. Herkesin merak ettiği doların yönü resmen belli olacak. Dolar ne kadar olacak? Dolar düşecek mi yükselecek mi? sorularını merak edenler bu haber sizi ilgilendiriyor...Dolar/TL kuru için bu hafta çok önemli. Çarşamba günü piyasaların merakla beklediği FED faiz kararı açıklanacak. FED'in enflasyonu baskılamak amacıyla 75 baz puan artışına gitmesi bekleniyor. Bu durumun gerçekleşmesi halinde dolar yükselişe geçecek.

Elinde dolar olanlar dikkat! Dolar düşecek mi, yükselecek mi?

Bu hafta piyasalar açısından ikinci kritik gelişmesi ise Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası faiz kararı.  Dolar/TL kuru ABD Merkez Bankası (Fed) ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) faiz kararını açıklayacağı işlem haftasına 18,28 seviyesinden başladı.
Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön