Emay İnşaat'tan tapu açıklaması!

Emay İnşaat'tan tapu açıklaması!

Kentplus Centrium Tower projesinde, bazı ev sahipleri ile davalık olan Emay İnşaat AŞ'den açıklama yapıldı...Hürriyet'te yer alan habere göre; inşaat ve taahhüt işlerinde çeyrek asra yakın bir geçmişi bulunan Emay İnşaat Taah. San ve Tic. AŞ, Kentplus Centrium Tower projesinde ev alan 4 müşterisi ile karşı karşıya geldi. Ev sahipleri, tapu devrine ilişkin sorun yaşandığı iddiası ile tüketici mahkemesinden dava açtı ve tedbir kararı aldı.

TEDBİR KARARI OLAĞAN

Emay İnşaat ise konuya ilişkin yaptığı açıklamada, şirket olarak bugüne dek binlerce konut üretimi yapılarak hak sahiplerine teslim edildiği belirtildi. Davacıların gündeme getirdiği iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtilen açıklamada “Tapu iptal ve tescil davalarının başlangıç aşamasında dava konusu taşınmazlara ilişkin ihtiyati tedbir kararı verilmesi olağandır” denildi.

ÖDEMESİ BİTMEYENLER VAR

Açıklamada ayrıca “Projede, henüz alıcılar tarafından ödemesi tamamlanmamış daireler bulunmasına rağmen, yer teslimleri gerçekleşmiş olup, hali hazırda tapu devirleri devam etmektedir” ifadelerine yer verildi.

KARAR ULAŞMADI

Açıklamada, mahkemece verilen tedbir kararının kendilerine ulaşması ile birlikte hukuki savunmanın ilgili mahkemeye sunulacağı kaydedildi.