Çukurova Balkon

Emin Group projeleriyle CNR 2015 Emlak Fuarı'nda!

Emin Group projeleriyle CNR 2015 Emlak Fuarı'nda! Emin Group projeleriyle CNR 2015 Emlak Fuarı'nda!

24 yıldır insanlarımızın faizsiz ev ve otomobil sahibi olmasını sağlayan Emin Grup CNR 2015 Emlak Fuarında konut projelerinin yanında, kendi dönüştürdüğü elektrikli otomobilide tanıttı.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


Konut ve otomobil projeleriyle ilgili olarak konuşan Emin Grup Yönetim Kurulu Başkanı Emin Üstün; Emin Grup olarak bünyemizde bulunan şirketlerimizden Eminevim ve Eminotomotiv ile yıllardır insanların faizsiz ev ve otomobil sahibi olmalarını sağladık ve devam ediyoruz. Bunun yanında Emin İnşaat olarak ta yeni yapılar üreterek insanlarımızın ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Burada Ahenk, 5Yüz60 ve Nefes projelerimizde bunlardan bazıları. Bunun yanında %100 elektrikli ve çevre dostu aracımızı, insanlarımızın hayatını kolaylaştırmak, onların yakıt maliyetini düşürmek ve gelecek nesillerimize daha temiz bir dünya bırakmak için dönüşümünü yaptığımız bu otomobili de görücüye çıkardık.


100 km’de 1 TL’lik elektrik maliyeti

Dönüşümünü yaptığımız araçlar %100 elektriklidir. %100 elektrikli araçların işletme maliyeti mazotlu araçların %10 u kadardır. Bizim aracımız 100 km de yaklaşık 1 TL lik elektrik tüketmektedir.  Bakım aralığı çok daha uzundur. CO2 salınımı 0 dır. Dönüşüm işlemini bu gerçekleri dikkate alarak, ekonomiye ve çevreye daha faydalı iş yapmak için gerçekleştirdik.


Yılda en az 30 bin TL tasarruf

Otomobilimiz bu dönüşüm sayesinde yılda en az 30 bin lira  kadar bir tasarruf sağlamış olacak.

Bu da insanlarımızın ekonomisine büyük bir katkı sağlamış olacak.

Otomobillerin hem satış hem de kiralama yoluyla halkımıza sunacağız.

Otomobili satın alıp, motor, depo, egzoz gibi petrol yakıta uygun ekipmanlarını söktükten sonra, Elektrik motoru, Pil Paketi gibi uygun ekipmanları montajlayarak üreteceğiz. Elektrikli otomobilleri satacağımız gibi, kiralama vb. diğer şekillerde de hizmete sokacağız. Otomobil her türlü kullanıma uygundur. Aracımızın 350 km lik versiyonunun, özellikle ticari taksiler tarafından tercih edileceğini, 200km lik versiyonunun da diğer kullanıcılar tarafından tercih edileceğini düşünüyoruz.


Otomobilin 2 modeli olacak 

Aracımızın 200km ve 350km menzilli olmak üzere 2 modeli bulunmaktadır. Araçlarımızın hızları 170km, şarj süreleri ise; tercih edilen şarj cihazına göre 1 saat ile 8 saat arasında değişmektedir. Her iki araç da Frenden enerji kazanım sistemi, klima, Çekiş Kontrol sistemi, ABS, EBS standart donanımdadır. Araçlarımızın garantisi 3 yıl ve 100.000km. Pillerimizin garantisi 8 yıl veya 300.000km dir. Araçlarımızın yolcu kapasitesi 4+1 kişi olup, bagaj hacminde kısıtlama yoktur. 

Araçlarımız, orijinal motorları söküldükten sonra, pil ve elektrik motoru ve diğer sistemler ile donatılarak kullanıma hazır hale getirilmektedir. Aracımızın 350 km’lik versiyonu için yaklaşık 145 bin, 200 km’lik versiyonu içinde yaklaşık 120 bin liralık bir satış fiyatı öngörmekteyiz.


Otomobil hakkında teknik bilgilere değinen Emin Grup Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman Üstün; Araçlarımızda 56 kW ve 60kw lık Ac su soğutmalı motor kullanmaktayız. Aracımız tek şarj ile 200km ve 350km menzile sahiptir. Araçlarımız 220 ve 380 Volt dan her prizden şarj imkanına sahiptir. Tesisimizin aylık 100 adet kapasiteli olmasını planlıyoruz yine ilk olarak aylık 30 adetlik üretim yapmayı zaman içerisinde sayıyı arttırmayı planlıyoruz. İstanbul da 2 servis ve 10 noktada hızlı şarj sistemi kurmayı planlıyoruz. Bunun için gerekli çalışmalara başladık, çok kısa bir süre sonra araçlarımızı piyasaya sunmuş olacağız.  Gördüğünüz aracın tasarımı ve üretimi için, bir kısım işleri kendimiz yaptığımız gibi, bir kısım işleri içinde konusunda uzman firmalardan mühendislik hizmeti satın aldık. Ortaya çok kaliteli ve işlevsel, rakiplerinden ayrışan, piyasada beğenilecek bir araç çıkarttığımızı düşünüyoruz. Bu aracın seri üretimine geçeceğiz. Aracın trafiğe çıkışı için gereken tüm testler tamamlanmış gerekli izin ve onaylar alınmıştır. Aracı kendimize ait tesislerde ürettik. Bu iş için 1.800m2 lik bir prototip üretim tesisimiz bulunmakta.  Bu araçların seri üretimi için şu anda yatırım aşamasındayız, Prototip üretim tesisimiz için makine satın alarak seri üretim tesisine dönüştürüyoruz. Bir kısım makinaları satın aldık ve kurduk ve halen yatırıma devam ediyoruz. Birkaç makine daha alma aşamasındayız. Şu an için herhangi ortaklığımız yoktur. Aracın tüm yasal hakları tarafımıza aittir. 


Aylık 100 araç üreteceğiz

Tesisimizin aylık 100 adet kapasiteli olmasını planlıyoruz yine ilk olarak aylık 30 adetlik üretim yapmayı zaman içerisinde sayıyı arttırmayı planlıyoruz. İstanbul da 2 servis ve 10 noktada hızlı şarj sistemi kurmayı planlıyoruz. Bunun için gerekli çalışmalara başladık, çok kısa bir süre sonra araçlarımızı piyasaya sunmuş olacağız. 


Yaptığımız Pazar araştırmalarında, uygun fiyatlı elektrikli araç için yoğun bir talep olacağını gördük. 2016 yılı için 600 adet araç satışı beklentimiz var. 

Şu anda üretim tesisi için yatırım aşamasındayız. Üretim tesisimizi 2016 yılı Mart ayı içerisinde devreye almayı planlıyoruz. Fuar da tanıtımını yaptığımız araçlar için sipariş de almaya başlayacağız. Fuarda çok yoğun bir ilgiyle karşı karşıyayız.