Emlak borçları yapılandırmasında son tarih 31 Ağustos! 

Emlak borçları yapılandırmasında son tarih 31 Ağustos! Milli Emlak Genel Tebliğ'inde vadesi geçen bazı ödemeler için yapılandırma olanağı tanındı. Yeni yapılandırma için son başvuru tarihi 31 Ağustos. 


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan Milli Emlak Genel Tebliğ, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. CNN Türk'te yer alan habere göre; vadesi 30 Nisan'da dolan ancak 9 Haziran'a kadar ödemesi yapılmayan bazı borçlara yönelik de düzenleme gerçekleşti.

Emlak borçları yapılandırmasında son tarih 31 Ağustos! 

Buna göre; kesin izin, arazi izin, kesin tahsis, kullandırma kararı, ön izin, irtifak hakkı, kullanma izni, kira, yararlanma, ilave yararlanma, mesire yeri işletme hakkı kira bedelleri gibi borçlara yönelik gecikme zammı ve faiz borçlarının yapılandırılmasına olanak tanındı. Düzenleme dahilinde söz konusu borçların asıllarına herhangi bir indirim yapılmayacak fakat gecikme zammı, faiz gibi borçlar istenmeyecek. 

Emlak borçları yapılandırmasında son tarih 31 Ağustos! 

Hesaplanan borç peşin veya 6, 9, 12 ve 18'lik eşit taksitler halinde tahsil edilebilecek. Peşin ödemeye indirim yapılacak taksitle ödeme halinde ise ilk taksitin son ödeme tarihi 30 Eylül olacak, ödemeler 2 ayda bir gerçekleşecek Taksitlendirmeden faydalanmak için son tarih ise 31 Ağustos.

Milli Emlak borçlarına yapılandırma müjdesi!