Emlak Konut Bahçekent'te 9 bin bağımsız bölüme imza attı!

Emlak Konut Bahçekent'te 9 bin bağımsız bölüme imza attı! Emlak Konut Bahçekent'te 9 bin bağımsız bölüme imza attı!

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, Bahçekent'te geliştirdiği projelerle bugüne kadar 976'sı ticari ünite olmak üzere yaklaşık 9 bin bağımsız bölüm üretti.Günden güne büyüyen ekonomimiz ve artan refah seviyesi ile birlikte planlı kentleşme ihtiyacı da her gün artıyor. Bu çerçevede İstanbul, yeni ulaşım hedefleri, kentsel dönüşüm projeleri ile yatırımcılar tarafından her geçen gün önemini artan bir şehir haline gelmiş durumda. İstanbul artık son dönemde yapılan üçüncü havalimanı, üçüncü köprü, Kanal İstanbul ve kuzey Marmara otoyolu gibi dev projeler ile kuzeye doğru büyüme gösteriyor. Bu çerçevede Emlak Konut; kuzeye doğru gelişim gösteren İstanbul’un en kıymetli lokasyonlarından bahçekent bölgesinde ciddi yatırımlar yapıyor.

 

Dev Şehir Parkı Hayat Park

Bahçekent, İstanbul’un yükselen değeri planlı alt yapısı, kentsel hizmetleri ile ön plana çıkıyor. Bahçekent bölgesinde yaşam alanları, ticari alanlar, sağlık kompleksler, eğitim kurumları ve geniş sosyal donatılarıyla kendi kendine yeten bir yaşam alanı olarak büyümesini sürdürüyor.


Bu bölgede Emlak Konut geliştirdiği projelerle bugüne kadar 976’sı ticari ünite olmak üzere yaklaşık 9 bin bağımsız bölüm üretmiş durumda. Yine bu projeler kapsamında 2 lise 5 ilk / orta okul, 5 kreş 3 sağlık tesisi ve 3 de cami bölgeye kazandırıldı. Tüm bunlara ek olarak bölgenin sosyal yaşamına yönelik de Emlak Konut tarafından çok ciddi yatırımlar da hayata geçirilmiş durumda. Bu kapsamda Bahçekent, Emlak Konut tarafından yapılarak hizmete açılan göletler, piknik yerleri, yürüme ve spor alanlarını içinde barındıran 142 bin metrekarelik dev şehir parkı ‘Hayat Park’a da ev sahipliği yapıyor.

 

Merkezi Lokasyon


Bir yandan yaşamın başladığı, bir yandan da çalışmaların devam ettiği bölgede, toplu taşıma faaliyetlerine de start verilmiş durumda. Hastanesiyle, eğitim kurumlarıyla ve camisiyle kendi başına bir yaşam alanı olan bölge olan bölge, TEM otoyoluna yakınlığı ve Bahçeşehir’e 5 dakikalık mesafede olmasıyla dikkat çekiyor. Bölgenin Silivri banliyö tren hattı, metro, üçüncü köprü bağlantı yolu ve üçüncü havalimanı, kanal İstanbul gibi planlanan dev projeler tamamlandığında daha da değerli hale gelmesi bekleniyor.