Emlak Konut Bakırköy Şevketiye arsa ihalesi 17 Nisan'da!

Emlak Konut Bakırköy Şevketiye arsa ihalesi 17 Nisan'da!Emlak Konut GYO geçen yıl ihalesini iptal ettiği Bakırköy Şevketiye arsasını yeniden satışa çıkarıyor. Arsanın ihalesi 17 Nisan 2018 Salı günü yapılacak...


Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) projelerinden İstanbul Bakırköy Şevketiye Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin 1. oturumu 17 Nisan 2018 Salı günü saat 14:30' da yapılacak. İhale 2 oturumda yapılacak ve asıl kazanan 2. oturumda belli olacak.

Toplam arsa alanı 68 bin 36 metrekare, yaklaşık emsale esas inşaat alanı 53 bin metrekare olan Bakırköy Şevketiye arsasında inşa edilen projede ticaret+konut alanı, özel eğitim tesisi alanı ve park alanı yer alacak. Arsanın ihalesi geçen yıl yapılmış ve iptal edilmişti. İhaleye 7 firma teklif vermişti. Söz konusu arsa Atatürk Havalimanı'na yakın konumda yer alıyor.  

İhale geçen yıl iptal edilmişti

Emlak Konut'un Bakırköy Şevketiye arsa ihalesinin 1. oturumu 4 Ekim 2017 Çarşamba günü, 2. oturumu ise 11 Ekim 2017 Çarşamba günü yapılmıştı. Ancak Emlak Konut ihaleyi iptal ettiğini Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) açıklamadı. Emlak Konut açıklamasında "2. Oturumu 11.10.2017 tarihinde yapılan İstanbul Bakırköy Şevketiye Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesi iptal edilmiştir." denilmişti. 

İptal edilen ihaleye teklif veren firmalar

1-) Günyüzü İnş. Taah. Ve Tic. A.Ş. & Zilal Tekstil Turz. İnş. Nak. Ve Dış Tic. San. Ltd. Şti. & Csr Gayrimenkul İç Ve Dış Tic. A.Ş. İş Ortaklığı
2-) Seha İnş. Müh. Mad. Turz. San. Ve Tic. A.Ş. & Fuzul Yapı İnş. Paz. A.Ş. İş Ortaklığı
3-)  Dağ Mimarlık Ve Mühendislik Yapı Gayr. Tic. San. A.Ş.
4-)  Mesa Mesken Sanayii A.Ş.
5-) Özak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. & İn-Ter Yapı İnş. Gayr. Tic. San. A.Ş. İş Ortaklığı
6-) Torkam İnşaat Ve Yatırım A.Ş. & Tk Invest Yapı A.Ş. İş Ortaklığı
7-) Kuzu Toplu Konut İnşaat A.Ş.

Emlak Konut Bakırköy Şevketiye arsa ihalesi 17 Nisan

Arsa bilgisi:
1-) Bakırköy Şevketiye A parselde ticaret+konut alanı inşa edilecek. Parselin toplam arsa alanı ile yaklaşık emsale esas inşaat alanı 46 bin metrekare, emsal değeri 1,00.
2-) Bakırköy Şevketiye B parselde özel eğitim tesisi alanı inşa edilecek. Parselin toplam arsa alanı ile yaklaşık emsale esas inşaat alanı 7 bin metrekare, emsal değeri ise 1,00.
3-) Bakırköy Şevketiye projesinde park alanının toplam arsa alanı 15 bin 0,36 metrekare. 

Plan notlarıyla ilgili bilgiler;
1-) Ticaret+konut alanlarında; KAKS 1,00 olup iş ver alışveriş merkezleri, ofis, büro, konut, rezidans, özel sosyal ve kültürel tesisler, restoran, otopark, spor, eğlence, dinlenme, kapalı havuz, balo-konferans-sergi salonları, sinema gibi alanlar yer alabilir. Ticaret+konut alanında KAKS'a esas toplam inşaat alanının yüzde 20'sine kadar ticaret yapılabilir.
2-) Özel Eğitim Tesisi alanında KAKS; 1,00 Yençok: 3 kat olup anaokulu, kreş, ilköğretim tesisleri yapılabilir.
3-) Planlama alanındaki fonksiyon alanlarında kot, her binanın köşe kotlarının aritmetik ortalamasından alınabileceği gibi fonksiyon alanının cephe aldığı yolun en düşük noktasından da kot alınabilir. Arazinin kot olarak en düşük seviyelerinde Yençok: 4 kat olarak en yüksek seviyelerde Yençok: 3 kat olarak şekilde kademeli uygulama yapılabilir. 

 

İhale dosyası için tıklayın

 

Emlak Konut Bakırköy Şevketiye ihalesi iptal edildi!


Esra Nur AÇKI/Emlakkulisi.com