Emlak Konut GYO'nun 2015 ciro hedefi 6,76 milyar lira!

Emlak Konut GYO'nun 2015 ciro hedefi 6,76 milyar lira!

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, ekim sonu itibarıyla satışlardan yaklaşık 5,27 milyar lira ciro elde ettiklerini belirterek, 2015 hedefleri olan 6,76 milyar lira ciroyu yakalayacaklarını ve bunu kesinlikle aşacaklarını söyledi.


Kurum, Emlak Konut güvencesi, İntaya, EYG ve Intes hasılat paylaşımı ortaklığı ile Başakşehir'de hayata geçirilen "Adım İstanbul" projesinin lansmanında konuştu. 


Kayaşehir bölgesinde 2005 yılından itibaren önce  TOKİ  sonra Emlak Konut GYO ile bir yapılaşmaya gidildiğini anlatan Kurum, buranın planları yapılırken örnek bir şehir olmasının amaçlandığını, ortalama emsalin 1,5'lerde tutulduğunu, gerekli sosyal donatıların planlara işlendiğini dile getirdi. 


Kurum, bölgede önce alt gelir sonra orta ve üzeri gelir grubuna sahip alıcılar için konut yapıldığını kaydederek, "Biz burada Emlak Konut olarak yaklaşık 12 bin 500 bağımsız bölümü içeren ve devamında sosyal donatıları olan bir proje gerçekleştiriyoruz. Adım İstanbul Projesi de bu 12 bin 500 bağımsız bölüm içerisinde 615 bağımsız bölüme tekabül ediyor. 35 bin metrekare arsa üzerinde yapılıyor" diye konuştu. 


Konut sektöründeki talebin hala arzın üzerinde olduğunun altını çizen Kurum, bu bölgede oranın çok daha yüksek olduğunu bildirdi. 


Ticaret Gazetesi (İzmir)


Haber Yeni Şafak Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı...


Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Türkiye'de bu yıl yabancıya 15 bin bağımsız bölüm satıldığını. bunun yüzde 10'unu kendilerinin sattığını belirterek."5,7 milyar liralık cironun yüzde 20'sini yabancılar oluşturdu. Bu 1 milyar lira ihracat demek" dedi. 


Türkiye'de bu yıl yabancılara bin bağımsız bölüm satıldığını söyleyen Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, bunun yüzde 10'unu kendilerinin sattığını belirtti. Emlak Konut'un toplam 5.7 milyar liralık cirosunun yüzde 20'sini yabancıların oluşturduğunu açıklayan Murat Kurum, "Bu ı milyar lira ihracat demek" açıklamasında bulundu. Kurum, Emlak Konut güvencesiyle İntaya, EYG ve İntes hasılat paylaşımı ortaklığı ile Başakşehir'de hayata geçen Adım İstanbul projesinin tanıtımında konuştu. Konut sektöründeki talebin hala arzın üzerinde olduğunu belirten Kurum, Başakşehir bölgesinde oranın çok daha yüksek olduğunu bildirdi. 


1 MİLYAR TL İHRACAT 

Kurum, 5-7 milyar liralık cironun yüzde 20'sini yabancıların oluşturduğunu belirterek, "Toplam satışımızın yüzde 20'sini yabancıya yaptık. Bu l milyar TL ihracat demek. Türkiye'de bu yıl yabancıya 15 bin bağımsız bölüm satıldı. Bunun yüzde ıo'unu biz sattık" dedi. 


İSTANBUL'DA 5 MİLYON METREKARE ARSA STOGU 

Her gruba hitap eden projeler geliştirdiklerine dikkat çeken Kurum, "Gelirimizin yüzde 90'ını yeni arsa ve projelere yatırıyoruz. İstanbul'da da Üsküdar, Kağıthane, Zeytinburnu ve Başakşehir'in de içinde bulunduğu toplam 5 milyon metrekare arsa stoğumuz var"dedi. Başakşehir'de, 3- Köprü'den 3Havalimanı'na, Kanal İstanbul'dan Kuzey Marmara Otoyol Projesi'ne kadar, devasa projelere ev sahipliği yapıyor. 615 daire ve 120 ticari üniteden oluşan Adım İstanbul'da 2+1'den 5+1'e kadar 6 farklı daire ve 22 farklı m2 seçeneği bulunuyor. Yeni Şafak