Emlak Konut Saraçoğlu ihalesine kimse katılmadı!

Emlak Konut Saraçoğlu ihalesine kimse katılmadı! Emlak Konut Saraçoğlu ihalesine kimse katılmadı!

İkinci 100 Günlük Eylem Planı'nında da yer alan Ankara Çankaya Saraçoğlu projesinin ihalesi bugün yapıldı. Ancak ihaleye katılım olmadı...Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO)  Ankara   Çankaya Saraçoğlu Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi'nin ihalesi bugün yapıldı. Ancak ihaleye kimse katılmadı.İhalenin ileri bir tarihte yeniden yapılması bekleniyor ancak Emlak Konut tarafından resmi bir açıklama henüz yapılmadı. 

Konut alanı, ticaret alanı, turizm alanı ve park alanının bulunduğu Saraçoğlu projesi aslına uygun olarak yenilenecekti. 100 bin 157 metrekare mülkiyer alanına sahip olan proje İçişleri Bakanlığı ve 15 Temmuz Kızılay Demokrasi Meydanı'na yakın mesafede bulunuyor. 

Saraçoğlu projesi İkinci 100 Günlük Eylem Planı'nda 

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bugün açıklanan İkinci 100 Günlük Eylem Planı'nda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın çalışma ve projeleri de yer aldı. Projeler kapsamında Saraçoğlu projesi de bulunuyor. Plana Saraçoğlu projesi ile ilgili "Ankara Kızılay Saraçoğlu Mahallesi'ndeki ilk toplu konut projesinin özgün dokusu korunarak yenilenmesi için ihaleye çıkılacak" maddesi yer aldı. 

İhale daha önce ertelenmişti

Emlak Konut Saraçoğlu ihalesi daha önce de ertelenmişti. Emlak Konut, Kamuyu Aydınlatma Platformu'da (KAP) ertemeyi şu şekilde duyurmuştu; "Şirketimiz projelerinden olan ve 26.04.2018 Perşembe günü saat 14:30'da 1.Oturumu yapılması planlanan Ankara Çankaya Saraçoğlu Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi'nin i halesi, hukuki süreç tamamlanana kadar ileri bir tarihe ötelenmiştir."

Arsa bilgisi:
1- Ankara Çankaya Namıkkemal-Yenişehir Mahallesi A ada/parsel konut alanı olacak. 
2- Ankara Çankaya Namıkkemal-Yenişehir Mahallesi B ada/parsel ticaret+turizm+konut alanı olacak.
3- Ankara Çankaya Namıkkemal-Yenişehir Mahallesi C ada/parsel konut alanı olacak.
4- Ankara Çankaya Namıkkemal-Yenişehir Mahallesi D ada/parsel ticaret alanı olacak.
5- Ankara Çankaya Namıkkemal-Yenişehir Mahallesi D ada/parsel ticaret alanı olacak.
6- Ankara Çankaya Namıkkemal-Yenişehir Mahallesi'nde 13 bin 153 metrekare park alanı olacak.

Plan notlarıyla ilgili bilgiler
- 2863 sayılı Kültür Varlılarını Koruma Kanunu'na uyulacaktır.
- İlgili kültür carlıklarını koruma bölge kurulu kararı alınmadan uygulamaya geçilmez.
- Planlama alanı içerisinde yer alan tescili tabiat varlıklarının korunma alanında yapılacak her türlü iş ve işlemler ile ilgili tabiat varlıklarını koruma bölge komisyonu görüşü doğrultusunda uygulama yapılacaktır

 

Emlak Konut Saraçoğlu ihalesi ertelendi!

Emlak Konut Saraçoğlu ihalesi 13 Aralık'ta!