06 / 02 / 2023

Emlak vergisi 2. taksit ödeme zamanı 2015!

Emlak vergisi 2. taksit ödeme zamanı 2015!

Taşınmaz mal sahipleri her sene emlak vergisini ödemek ile mükellef oluyor. Senede iki taksitte ödenebilen verginin 2. taksit ödemeleri yaklaşıyor. İşte emlak vergisi 2. taksit ödeme zamanı 2015..Emlak vergisi 2. taksit ödeme zamanı 2015!

Taşınmaz mal sahipleri her sene emlak vergisini ödemek ile mükellef oluyor. Vergi için ödenecek bedel taşınmaz malın değeri ile emlak vergisi oranının hesaplanması ile bulunuyor.


Ayrıca, vergi büyükşehir belediyelerinde yüzde 100 artırımlı olarak uygulanıyor.


Meskenlerin vergi oranı büyükşehir sınırlarında binde 2; büyükşehir olmayan yerlerde ise binde 1 olarak hesaplanıyor. İşyeri, dükkan emlak vergisi oranı büyükşehirde binde 4, büyükşehir olmayan belediyede ise binde 2 olarak uygulanıyor.


Arsa ve arazilerde ise vergi şu oranlar şu şekilde; Büyükşehirdeki bir arazinin vergi oranı binde 2, büyükşehirde olmayan bir arazinin vergi oranı binde 1; Büyükşehirdeki bir arsanın vergi oranı binde 6, büyükşehirde olmayan bir arsanın vergi oranı binde 3 oranı ile vergi hesabı yapılıyor.


Emlak vergisi senede iki eşit taksit halinde ödeniyor. Verginin ilk taksit ödemeleri Mart, Nisan ve Mayıs aylarında yapıldı. Peki, emlak vergisi 2. taksit ödeme zamanı 2015 ne zaman?


Emlak vergisi 2. taksit ödeme zamanı 2015..

Emlak vergisi 2. taksit ödeme zamanı; Kasım ayı oluyor. Kasım ayında başlayan emlak vergisi 2. taksit dönemi Aralık ayının başında sona eriyor.Emlak vergisi beyannamesi için son 3 ay!Işıl Seren KESKİN/Emlakkulisi.com
Geri Dön