En kolay nasıl ev sahibi olunur?

En kolay nasıl ev sahibi olunur?Binlerce vatandaş kolay yoldan ev almanın yollarını merak ediyor. Bizde ev sahibi olmak isteyenler için birkaç ipucu verdik. İşte o haber...


Konut sahibi olma hayali kuran birçok vatandaşlar kolay yoldan ev almanın yollarını araştırıyor. Gelecek açısından en önemli yatırımlardan biri olan kabul edilen konut yatırımı günden güne zorlaşıyor. Bizde bugünkü haberimizde kolay ev sahibi olmak için ipuçları verdik.

 

1- Konut hesabı açarak birikim yapabilirsiniz

Devlet, konut ve çeyiz hesabıyla ev sahibi olma hayali kuran çiflere katkı sağlıyor. Bu kapsamda 27 yaşından önce ilk evliliklerini yapanlara 9 bin 279 lira 75 kuruşa varan devlet desteği veriliyor. 5 yıllık süren birikimin sonunda paranın yanı sıra kişinin ev alması durumunda 25 bin lira devlet tarafından hibe para ödeniyor.

Konut hesaplarında 106 milyon TL birikti!

 

2- TOKİ'ye başvurabilirsiniz

Sosyal konut projelerine ağırlık veren TOKİ, 50 bin ucuz konut kampanyasını başlattı. 67 ilde başlatılan projeye başvurular devam ediyor. Dar ve orta gelirler için konut üreten TOKİ'den ucuza ev sahibi olabilirsiniz.

TOKİ 50 bin sosyal konut kampanyasına 12 kat talep!

 

3- Konut kredisi çekebilirsiniz

Konut kredisi çekmek, ev almak isteyenlerin en çok tercih ettiği yöntemlerden biri oldu. Uzun zamandır düşüş eğiliminde olan konut kredisi faiz oranları yüzde 1,28 seviyelerinde seyrediyor. Faizlerin yeniden artma ihtimali göz önünde olduğundan ev almak için elinizi çabuk tutmalısınız. 

Konut kredi faiz oranlarında son durum Nisan 2019!