Eminevim sistemiyle nasıl ev sahibi olunur?

Eminevim sistemiyle nasıl ev sahibi olunur?

Firma: Eminevim


Kişinin faiz ödemeden, bütçesine göre, dilediği yerden istediği gayrimenkulü alabilmesini sağlayan Eminevim sistemi imece ve yardımlaşma usulü ile yürütülüyor. Peki Eminevim sistemiyle nasıl ev sahibi olunur?


"Eminevim sistemiyle nasıl ev sahibi olunur?" sorusunu yanıtlamadan önce kısaca kampanyalardan bahsedelim. Diğer adı "Elbirliği sistemi" olan Eminevim'de taksitler faizsiz olarak ödeniyor. 


Alacağı evin taksitlerini aylık olarak ödeyebilen herkes Eminevim' in sunduğu imkanlardan yaralanabiliyor. Projede organizasyon ücreti dışında fazladan herhangi bir ücret ödenmiyor. 


Eminevim ile ev, arsa, iş yeri başta olmak üzere her türlü gayrimenkul alınabiliyor. Satın alınan gayrimenkul kiraya verilebiliyor, fakat borç bitimine kadar alınan eve satılamıyor. 


Eminevim'de faizsiz, ara ödemesiz ve peşinatsız ödeme yapılıyor. Projede taksitleri alıcılar belirliyor ve Türkiye'nin her yerinden konut satın alınabiliyor. 


Eminevim sistemiyle nasıl ev sahibi olunur? 

- Öncelikle ev alacak kişi ne kadarlık bir ev almak istediğini belirliyor. (Ör: 80.000 TL)

-  Daha sonra kaç ay taksit yapılacağını belirtiyor. (60 aydan 120 aya kadar)

- Taksit sayısı, aynı zamanda o grupta kaç kişi olduğunu belirliyor. 

- Her ay gruptaki kişilerin ödediği taksit bir ev parası ediyor. 

 - Her ay havuzda toplanan bir ev parasıyla noter huzurunda yapılan sıra tespiti sonucu bir kişiye ev alınıyor. 

-  Peşinatı düştükten sonra evin fiyatı, direkt taksit sayısına bölünüyor, ortaya aylık ödenecek taksitler çıkıyor. 

- Bu sistemde ilk ay evini alan kişiler kiradan kurtulup kendi evlerine geçtikleri için kendinden sonra alacak gruptaki diğer kişilere bir miktar fazla ödeme yaparak yardımda bulunuyor. 

- Yapılan kurada ilk aylarda evi çıkmayan kişiler ise kirada oturmaya devam ettikleri için kendisinden önce evini alanlardan bir miktar yardım alırlar.

- İlk alanlar evin değeri üzerinden ödedikleri yardımla bir miktar fazla ödeme yapıyor, sırasını bekleyenler ise yardım aldıkları için evin değeri üzerinden daha az ödeme yapıyor. 

- Bu sistemde kişi evini alana kadar yardım aldığı için ödediği taksitler her ay düşer, evini aldıktan sonra ise kendinden sonra ev alacaklara yardım yapacağı için taksitleri bir miktar yükselir.

- Evini alan kişinin taksitleri bir miktar artıyor ve taksit bitimine kadar herhangi bir artış olmadan sabit ödeme yapılıyor. 

 Taksit sayısının yarısına kadar yapılan çekilişte evi henüz çıkmamış kişiler daha fazla bekletilmiyor ve tamamının evi taksit sayısının tam ortasında teslim ediliyor. 


Telefon: 444 36 46 

Web: www.eminevim.com

Özge ÇAKIR/Emlakkulisi.com