En uygun konut kredisi veren bankalar!

En uygun konut kredisi veren bankalar!Bankaların konut kredisi faiz oranları yaklaşık üç aydır düşmeye devam ediyor. Peki en uygun konut kredisi fırsatlarını hangi bankalar kullandırıyor?


Bankaların konut kredisi faiz oranlarındaki düşüş üçüncü ayına girerken faiz indirimlerindeki hız kısmen yavaşladı. Ekim ayı içinde ihtiyaç kredisinde de taşıt kredisinde de en düşük faiz oranı seviyesi güncellenirken konut kredisindeki indirimlerin sayısı azaldı. Son bir haftada konut kredisi faiz oranlarını düşüren sadece iki banka oldu. Merkez Bankası’nın faiz indirimleri sonrasında sert şekilde düşüş gösteren konut kredisi faiz oranları Ağustos başından beri faiz indirimlerinde en durgun döneme girdi.  

Uzmanların faiz indirimlerinin kısmi olarak yavaşlamasında Barış Pınarı Harekatı’nın oluşturduğu politik riskler ve dolar kurundaki hafif yönlü yükselişin kısa süreli olduğunu bildiriyor. 

Ayrıca piyasalarda enflasyonda yaşanan düşüşün TCMB’nin elini güçlendirdiği ve 24 Ekim’de gerçekleşecek Para Politikası Kurulu toplantısında Merkez Bankası’nın faiz indiriminde devam edeceği beklentisi hakim. Söz konusu beklentinin gerçekleşmesi halinde bankaların kredi faiz indirimlerinin de yeniden hızlanması öngörülüyor. 

15 Ekim itibariyle en uygun kampanyalı konut kredisi faiz oranı kamu bankalarında yüzde 0.99 seviyesinde. Özel bankalardaki en düşük faiz oranı da yüzde 1.11 olarak karşımıza çıkıyor. 

En düşük konut kredisi faiz oranı üzerinden 300.000 TL tutarlı konut kredisi hesaplama yapılığında kredinin 10 yıl vadede aylık taksitleri yaklaşık 4.300 TL oluyor. Kredinin toplam geri ödemesi ise 514.000 TL’ ye karşılık geliyor. 

Kredi Pazarı'nın araştırmalarına göre; güncel olarak en uygun konut kredisi kullandıran 10 banka şu şekilde; 

Ziraat Bankası Konut Kredisi Faizleri

Ziraat Bankası konut ürün paketi dahilinde 15 yıl vadeye kadar 500.000 TL dek krediler  için yüzde 0.99 faiz oranı sunuyor. 

HalkBank Konut Kredisi Faiz Oranı 

HalkBank kampanyalı hesaplı evim konut kredisi dahilinde 500.000 TL ve 15 yıla kadar vade için yüzde 0.99, canım evim konut kredisi ürünü kapsamında ise 15 yıl vadeye için yüzde 1.21 faiz oranı sunuyor. 

VakıfBank Konut Kredisi 

VakıfBank kampanyalı sarı panjur konut kredisi için 500.000 TL limit ve 15 yıl vadeye dek yüzde 0.99 faiz oranı sunarken standart konut kredisi kapsamında yüzde 1.39 faiz oranı ile kredi sağlıyor.

Kuveyt Türk Bankası Konut Finansmanı 

Kuveyt Türk Bankası kar payı oranlarında uyguladığı indiriminin ardından 10 yıl vadeye kadar tüm vadeler için kar payı oranlarını yüzde 1.11’e indirdi.
 
TEB Konut Kredisi Oranları 

TEB kampanyalı konut kredisi ürünleri için faiz oranlarını tüm vadelerde 10 yıla kadar yüzde 1.15’e düşürdü. Banka tabela konut kredisi faizleri ise halen yüzde 2.58 seviyelerinde. 

Yapı Kredi Bankası Konut Kredisi 

Yapı Kredi Bankası faiz indirimi sonrasında 10 yıla dek tüm vadelerde yüzde 1.17 faiz oranı sunuyor.

Akbank Konut Kredisi Faiz Oranı  

Akbank konut kredisi faiz oranlarını  10 yıl vadeye kadar yüzde 1.17’e kadar düşürdü. 

İş Bankası Konut Kredisi 

İş Bankası güncel olarak kampanyalı konut kredisi için faiz oranlarını yüzde 1.17’ye düşürdü. Bankanın tabela konut kredisi faizleri ise yüzde 1.75 seviyesinde.

İNG Konut Kredisi Faizleri 

İNG faiz indirimi sonrasından kampanyalı sigortalı kredi ürünü için 2 yıl vadeye kadar yüzde 1.39, 3 ile 10 yıl vade arasında ise yüzde 1.19 faiz oranı ile kredi kullandırıyor. 

Garanti BBVA Konut Kredisi Faiz Oranları 

Garanti BBVA ise 5 yıl vadeye kadar yüzde 1.22, 10 yıl vadeye kadar yüzde 1.2 faiz oranı ile konut kredisi kullandırıyor.
 

Ekim ortasında konut kredisi faiz oranlarında son durum!