Era Türkiye'nin franchise'larına talep arttı!

Era Türkiye'nin franchise'larına talep arttı!Era Real Estate Türkiye Ülke Başkanı Alphan Manas, Era Real Estate’nin şu anda, Türkiye'de 30 şube ile hizmet sunduğunu, 2021'in sonunda bu rakamı 40’a, 2022’de 100’e, 2023 yılında ise 150’ye çıkartmayı planladıklarını belirtti.


1971'de kurulan ve 6 kıtada, 39 ülkede, 3 bini geçen ofis ve 40 binin üzerinde danışman ile hizmet sunan Era Real Estate Türkiye, 25 Kası tarihinde kapılarını açan 19. Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı Bayim Olur musun’da kurumsallığı, globaldeki bilinirliği ve sağladığı fırsatlarla önemli bağlantılar kurdu. Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük franchise fuarı olan Bayim Olur musun’da A salonu, 177 numaralı stantta bulunan Era, fuarda önemli bağlantılar kurdu.

Sahil bölgelerinde artan ve Avrupa’da bilinirliği yüksek olan Era Real Estate, yabancı yatırımcının da tercih nedeni olması gerekçesiyle franchise’daki avantajını ortaya çıkarıyor. Fuarda yaptığı görüşmelerle beraber Era, 2022 yılında franchise sayısını 100’e yükseltmeyi planlıyor. Fuarda yaptığı görüşmeler sonucunda Türkiye'de franchise çalışmalarının yoğunlaşacağına dikkat çeken Alphan Manas, 2023'te 150 ofis ve 2000 danışmana ulaşarak, gayrimenkul danışmanlık sektöründe Türkiye’nin ilk 3 markasından biri olmayı planladıklarına dikkat çekti. 

2023’te 150 şube

Era Real Estate Türkiye Ülke Başkanı Alphan Manas, Era Real Estate’nin şu anda, Türkiye'de 30 şube ile hizmet sunduğunu, 2021'in sonunda bu rakamı 40’a, 2022’de 100’e, 2023 yılında ise 150’ye çıkartmayı planladıklarını belirtti.

Era Türkiye

Hedef ana caddeler

Özellikle istenilen franchise konumlarının İstanbul,  Ankara  ve  İzmir  gibi büyükşehirler başta olmak üzere, bütün kentlerde ana caddeler olduğunun altını çizen Manas, franchise almak isteyenler için Era’nın sahip olduğu avantajları şu şekilde akttardı: 

“Franchise almak isteyenlerin yabancı bir firmayı tercih etmesi daha doğru olur. Çünkü yurt dışı kaynaklı bir firmanın özellikle hem eğitim hem prosedürler hem de kolaylık anlamında bir desteği var. Bu sektörde yabancı firma sayısı şu anda Türkiye’de 3. Biz de onlardan biriyiz. Bizim şu avantajımız var; biz daha yeniyiz. Dolayısıyla istediğiniz herhangi bir bölgede rahatlıkla franchise verebiliyoruz. Diğer firmalarda biraz daha zor olabiliyor, daha yaygın oldukları için. Bu bizim için bir avantaj, hızlı büyümemizi etkileyecek bir durum.” 

Era Türkiye

‘Yurt dışı kaynaklı olmamız franchise isteğini artırıyor’

Era’nın özellikle sahil şeridinde, tatil yörelerinde daha çok tercih edildiğine dikkat çeken Manas, bunun sebebinin yurt dışındaki Türklerin Era’yı Avrupa’da çok iyi tanımaları olduğunu belirtti. Era’nın Avrupa’da çok güçlü olduğunu da vurgulayan Manas, yalnızca Fransa’da 400’ün üzerinde Era olduğunu belirtti. Bu durumun, marka bilinirliği yüksek olduğu için franchise alma isteğini yükselttiğinin altını çizen Manas, Türkiye’de diğer markalara nazaran daha çok yayılmış, tanınan bir marka olmayı planladıklarını dile getirdi. 

Era Türkiye

’30 farklı eğitim ve destek sunuyoruz’

Franchise ile ilgili ayrıntılı bilgiler aktaran Manas, şöyle konuştu: 

“Franchise giriş bedeli 2021 yılı için 100 bin-50 bin TL arasında. Royalty bedeli gelir üzerinden yüzde 6+3. Yurt içi yüzde 6, artı yurt dışı yüzde 3. Biz franchise’larımızın her zaman yanındayız. Era ile ilk olmanın avantajını yaşayacaksınız. Franchise geliştirme hizmetlerimizden faydalanabileceksiniz. Yine kaliteli bir network, bir diğer avantajımız. Yabancı kökenli firmaların en büyük avantajlarından. Era Real Estate Akademi ile 30 farklı eğitimden faydalanabilecek, sürekli eğitim alabilecek, kendinizi geliştirebileceksiniz. Ayrıca Era Real Estate Türkiye’nin sağladığı pek çok önemli destekten yararlanabileceksiniz.” 

Era Türkiye, şube sayısını 150’ye çıkartmayı hedefliyor!