Çukurova Balkon

Eryaman Stadı'nın inşaatında son durum!

Eryaman Stadı'nın inşaatında son durum! Eryaman Stadı'nın inşaatında son durum!

Spor Toto Süper Lig takımlarından MKE Ankaragücü'nün başkanı Mehmet Yiğiner, yapımı devam eden Eryaman Stadı'nın sezonun ikinci yarısına da yetişmeyeceğini iddia etti.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


Spor Toto Süper Lig takımlarından MKE Ankaragücü'nün başkanı Mehmet Yiğiner, yaptığı açıklamada, başkentin diğer temsilcisi Gençlerbirliği ile maçlarını  Ankara  dışında oynamak durumunda kaldıklarını söyleyerek "Bu ne MKE Ankaragücü'nün ne de Gençlerbirliği'nin arzu ettiği bir olay. Elimizde olmayan sebeplerden dolayı şehir şehir geziyoruz" açıklamasında bulundu. 

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Beştepe Tesisleri'ndeki sahanın yenilenen zeminini örnek gösteren Yiğiner, "Antrenman sahamızı biz komple kaldırdık. Altının drenajını, kum ve çim serimini yaptık. 27. günde de antrenmanlarımıza başladık. Yemyeşil ve dört dörtlük bir saha oldu. Ne hikmetse 2 ay geçti, Yenikent Stadı'nın zemini düzelmedi." dedi.

Yenikent Stadı'nın kendi kontrollerinde olmasıyla 1 ayda maçlara hazır hale getirebileceklerini söyleyen Yiğiner, "Ankara Büyükşehir Belediyesi, stadı Osmanlıspor'a tahsis etmiş ve biz müdahalede bulunamıyoruz" açıklamasında bulundu.

"Müteahhit firma ile belediye arasında ihtilaf var"

Yapımı devam eden Eryaman Stadı ile ilgili Ankara Büyükşehir Belediyesi ve müteahhit firma arasında ihtilaf olduğunu iddia eden Mehmet Yiğiner, Eryaman Stadı'nın yapım sürecinde proje değişikliği yapıldığını söyledi.

Yiğiner, "Yeni statla ilgili proje değişikliği yapıldı ve 17 bin kişilik stat 22 bin kişilik oldu. Burada Ankara Büyükşehir Belediyesi ile müteahhit firma arasında ihtilaf var. İddia ediyorum, Gençlik ve Spor Bakanlığı bu işe el atmadığı sürece, biz ligin ikinci yarısında da burada oynamaya başlayamayız'' ifadelerini kullandı.

Yaşanan ihtilaftan dolayı stat inşaatının tamamlanamadığını belirten Yiğiner, "İhtilaf giderilsin, 1 haftaya stat hazırlanır. Bununla ilgili Sayın Bakanın kendisi ilgilenmesi lazım. Eğer kendisi ilgilenirse, eksikler tamamlanır, bu iş biter. Bir hafta 10 günde tertemiz olur. Biz de Gençlerbirliği ile birlikte ligin ikinci yarısında burada oynama fırsatı buluruz." açıklamasında bulundu.

"Takımımıza, camiamıza en uygun teknik direktör"

Yeni göreve başlayan teknik direktör Bayram Bektaş'tan övgüyle bahseden Mehmet Yiğiner,  Bektaş'ın tanıdıkları, bildikleri ve yakından takip ettikleri bir teknik direktör olduğunu ifade etti. Yiğiner, "Heyecanlı, hırslı ve genç bir arkadaşımız. Kriterlerimize uyuyor. Üç yabancı dil biliyor. Özellikle Fransızcası bizim açımızdan çok önemli. Tercümana gerek kalmadan futbolcularımızla birebir, iyi diyalog kuracağını düşünüyorum. Bana göre şu an alabileceğimiz, takımımıza, camiamıza en uygun teknik direktör." yorumunda bulundu.

Bayram Bektaş'ın işinin zorluğuna dikkati çeken Yiğiner, şu ifadeleri kullandı:

"Çok sakatımız var. Ligin en az koşu mesafesine sahip takımıyız. Bu değerlerin negatiften pozitife çıkması, yükselmesi lazım. Bayram hocamızda ve ekibinde potansiyel var. Bu görünüyor. Göztepe ile Kayseri'de karşılaşcağız. Rakibimiz, bir önce çalıştırdığı takım olduğu için hocamızı biraz daha heyecanlandırıyordur. Biz bu ligde kalıcı olmak istiyoruz. Taraftarımız sahip çıksın, başkentin takımını hep birlikte layık olduğu yerlere getirelim. Biz Avrupa kupalarına katılmak, şampiyon olmak, Şampiyonlar Ligi'ne gitmek istiyoruz. Ankara'yı idare eden insanların da bizimle birlikte hayal etmesi lazım." 

MKE Ankaragücü'nden stat tepkisi!