Erzincan-Sivas Demiryolu projesiyle ilgili önerge verildi!

Erzincan-Sivas Demiryolu projesiyle ilgili önerge verildi!CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Erzincan-Sivas Demiryolu projesiyle ilgili soru önergesi verdi. 


CHP  İzmir  Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Erzincan-Sivas Demiryolu projesiyle ilgili soru önergesi verdi. Kamil Okyay Sındır, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yanıtlanmasını istedi. 

CHP'li Sındır, "Aşağıda yazılı olarak yer alan "Erzincan- Sivas Demiryolu Projesi” ile ilgili sorularımın Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Sn. Adil Karaismailoğlu tarafından, Anayasa'nın 98. ve TBMM İçtüzüğünün 99. maddeleri gereğince yazılı olarak yanıtlanmasını saygıyla dilerim" diye konuştu.

Erzincan-Sivas Demiryolu projesiyle ilgili önerge verildi!

CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır'ın soruları:

1. Erzincan-Sivas Yüksek Standartlı Demiryolu Projesi ne aşamadadır? 

2. Projenin güzergâhı nedir ve duraklar/istasyonlar belirlenmiş midir? 

3. Proje kapsamında herhangi bir kamulaştırma yapılmış mıdır? Yapılacak mıdır? Söz konusu kamulaştırmalar ne aşamadadır? 

4. 245 kilometrelik demiryolunun ne kadarı tamamlanmıştır? Müşavirlik ve kontrollük işleri bitirilmiş midir? 

5. Kilometre başına düşen tahmini maliyet nedir? 

6. Projenin ne zaman tamamlanması öngörülmektedir? 

7. Projenin bölgeye lojistik ve ekonomik anlamda getirileri ne olacaktır? Hedefleri belirlenmiş midir? Belirlendiyse, nedir? 

8. Projenin tamamlanması için dış kaynak arayışı var mıdır? 

9. Cumhurbaşkanlığı 2021 Yatırım Programında yer aldığı şekliyle 2011-2027 yılları arasında tamamlanması planlanan projede ilk 10 yıllık sürecin geçmesine rağmen, projenin 8.222.546.000 TL'lik toplam tutarından 583.581.000 TL harcanmıştır. 2021 yılı için 100.000.000 TL ödenek ayrılmıştır. 2021 yılı için ayrılan ödenek ile proje kapsamında hangi işler yapılacaktır? 

Pınar Demircan/Emlakkulisi.com