01 / 07 / 2022

Erzurum Kuşkay İş Merkezi 11.5 milyon TL'ye icradan satılıyor!

Erzurum Kuşkay İş Merkezi 11.5 milyon TL'ye icradan satılıyor!

Erzurum İli Yakutiye İlçesi Yukarı Mumcu Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi üzerinde yer alan Kuşkay İş Merkezi 11 milyon 535 bin 413 TL bedel ile icradan satılıyor. Erzurum İli Yakutiye İlçesi Yukarı Mumcu Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan Kuşkay İş Merkezi icradan satışa sunuluyor. Erzurum'daki 7 katlı Kuşkay İş Merkezi için 11 milyon 535 bin 413 TL bedel isteniyor.

Özellikleri : Ayrıntılı bilirkişi raporları dosyada mevcut olup sözkonusu bilirkişi raporlarına göre; Borç konusu taşınmaz bina ; Cumhuriyet Caddesi Kuşkay İş Merkezi Bodrum, Zemin ve 5 normal kattan oluşan 7 katlı iş merkezidir.

Taşınmazın toplam yapı alanı 1.821,82 m2'dir. Taşınmaz yaklaşık 50 yıllık bir yapı olup güney-doğu cephelidir. Taşınmaz bina betonarme karkas yapı olarak inşaa edilmiştir. Binanın bulunduğu yapı IV.sınıf yapı statüsündedir. Binanın çatısı teras katı ve ortada çellik konstrüksiyon etrafı camlı giydirme olarak tasarlanmıştır. Binanın kaloriferli ve kombili olduğu tespit edilmiştir.Binada asansör bulunmaktadır. Binanın zemin ve 1.Katları işyeri, 2.Kat hususi ofis diğer katlar ise mesken olarak kullanılmakta olup, 4 oda 1 salon,banyo,wc,hol ve muftaktan oluştuğu tespit edilmiştir. Zemin kattaki tüm işyerlerinin cephesi ve girişleri camlı alüminyum doğramadır.İş yerlerine giriş bağımsız olup mesken ve hususi bürolara çıkış zemin kattaki girişlerden birinden yapılmaktadır. Mesken olarak kullanılan dairelerin duvarlarının sıvalı boyalı kaplama yapıldığı, oda ve salon döşemesininlaminant olarak yapıldığı ,ıslak hacimlerin ve koridorların seramik olarak yapıldığı tespit edilmiştir.Taşınmaz şehir merkezinde bulunmakta olup, Yukarı Mumcu Mahallesi Cumhuriyet Caddesi ve Mumcu Caddesinin bitişiğinde olmasıtaşınmazın değerini arttırmıştır.

Kıymeti : 11.535.413,87 TL
1. Satış Günü : 31/05/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 28/06/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 3. İcra Müdürlüğü Koridoru - Erzurum Adalet Sarayı EK HİZMET BİNASI YAKUTİYE / ERZURUM

Satış şartları : 
1-Açık artırma yukarıda belirtilen yer, gün ve saatlerde açık artırma sureti ile yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, birinci artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda (esatis.uyap.gov.tr internet adresinde) teminat yatırılmak suretiyle teklif verilebilecektir. Yapılacak ihalelere elektronik ortamda verilen en yüksek teklif ile başlanılacaktır. Birinci artırmada hacizli malın takdir edilen değerinin % 50'si ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunacaktır. Birinci artırmada istekli bulunmadığı veya böyle bir bedelle alıcı çıkmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. İkinci artırmada da malın takdir edilen değerinin % 50'si, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamı, satış giderlerini (paraya çevirme ve paylaştırma masrafları dahil) geçmek şartı ile en çok artırana ihale olunacaktır. Bu artırmada da istekli bulunmadığı veya bu bedelle alıcı çıkmadığı takdirde satış talebi düşecektir.
2- a) Arttırmaya iştirak edeceklerin, malın tahmin edilen değerinin % 20'si oranında TL (Türk lirası) peşin para veya bu miktar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Satış pesin para iledir, alıcı istediğinde 10 günü geçmemek üzere süre verilebilir.
b) İhale damga vergisi, KDV (katma değer vergisi), tapu alım harcının yarısı (alıcı hissesi) ve tapu giderleri ile taşınmazın tahliye ve teslim giderleri alıcıya aittir. Taşınmazın aynından doğan vergiler, tapu alım harcının yarısı (satıcı hissesi) ile tellaliye ücreti satış bedelinden ödenecektir.
3) Taşınmazı satın alanlar, ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydı ile, ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile satış bedelini derhal veya verilen süre içerisinde ödemek zorundadırlar.
4) İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (* ilgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir) bu taşınmaz üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile 15 gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5) Satış bedeli hemen veya verilen süre içinde ödenmezse İİK'nun 133. maddesi uyarınca ihale feshedilecektir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen sorumlu olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6) Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup, gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7) Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenler 2016/7877 Esassayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurabilirler.
8) Satış ilanının belirtilen adreslerinde ilgililere tebliğ yapılamaması halinde iş bu ilanın tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine geçeceği hususu ilan olunur.03/04/2018